الزامات ۷ گانه رونق تولید و اشتغال در کشور/ تبلیغات انتخاباتی در شأن جمهوری اسلامی باشد/ هرکس به جزایر ۳ گانه ایرانی دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به سبک زندگی قرآنی اظهار داشت: طی سفارش و دستور قرآن، مؤمنین باید به صورت جمعی به دشمن یورش ببرند لذا هر مؤمنی باید به صورت دائم آمادگی داشته باشد.

وی افزود: یکی از این آمادگی‌ها آمادگی نظامی در جهت بازدارندگی، دفاع و پاسخ به تهدیدات است و رزمایش‌های نظامی‌ ما نیز در این راستاست. ما به هیچ کشوری تعرض نکرده و نخواهیم کرد اما هر کشوری که بخواهد کمترین تجاوزی به این نظام اسلامی داشته باشد تودهنی محکمی خواهد خورد.

خاتمی تأکید کرد: همچنین باید توجه داشت که جنگ فرهنگی از جنگ نظامی سخت‌تر است و از داخل جامعه را پوک و منهدم می‌کند. جوانانی که با فضای مجازی سر و کار دارند باید این خطر را احساس کنند و تا خطر احساس نشود، مقابله شکل نمی‌گیرد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مسئولین فرهنگی، حوزه‌های علمیه، وزارتخانه‌های فرهنگی و سازمان‌های تبلیغی باید وارد میدان شوند و مسئولین فرهنگی باید دقت کنند که فقط دین است که می‌تواند در برابر این تهدیدات ایستادگی کند. آنچه غرب نامش را فرهنگ می‌داند، الزاماً فرهنگ نیست و ضدفرهنگ است. نباید به بهانه شادی جوانان، ضدفرهنگ و ضد دین به جامعه تزریق شود.

وی افزود: باید با تمام توان برای تقویت نظام اسلامی تلاش کنیم و هرجا لازم است حاضر شویم؛ از جمله انتخابات ریاست جمهوری و شوراها.

خاتمی در ادامه تصریح کرد: همه می‌دانیم که دشمنان با حربه اقتصادی به مصاف مردم ما آمده‌اند و برای مقابله با جنگ اقتصادی، آمادگی اقتصادی نیاز است و آن اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بارها به آن تأکید کردند.

امام جمعه موقت تهران با تبریک سال نو اظهار داشت: نوروز ما با نوروزی که اوباما و ترامپ منافقانه آن را تبریک می‌گویند فرق دارد؛ نوروز آنها ربطی به خدا و دین ندارد اما نوروز ما با یاد و نام خدا آغاز می‌شود. آنها نوروز را تبریک می‌گویند و با همان علیه مردم و ایران توطئه می‌کنند.

وی با اشاره به نام سال جدید نیز گفت: نامگذاری‌های سال اولاً مشخص کردن نیاز جامعه و کشور و ثانیاً تعیین کننده سمت و سوی مسئولان و مردم است که مقام معظم رهبری امسال بر روی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال تأکید کردند.

خاتمی گفت: اگر قرار است تولید و اشتغال در این کشور رونق پیدا کند، ۷ الزام دارد؛ ابتدا اینکه مدیران متدین، انقلابی و جهادی باید وارد عرصه اقتصادی شوند، از طرفی امنیت سرمایه‌گذاری باید تأمین شود، همچنین توجه به صادرات و توسعه طرف‌های صادراتی یک ضرورت است.

وی ادامه داد: از دیگر الزامات رونق تولید و اشتغال، جلوگیری از واردات بی‌رویه و حرام تلقی کردن واردات کالاهایی است که مشابه داخلی دارد. همچنین باید از ورود کالاهای قاچاق از مبادی ورودی کشور جلوگیری شود. از سوی دیگر تولید کالای باکیفیت و فاخر و توجه ترجیح مردم به مسئله تولید داخل در برابر تولید خارجی قابل توجه است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و جشن بزرگ انقلاب است. جمهوری اسلامی موفقیت مردم‌سالاری دینی را در برابر نظام‌های کمونیستی و لیبرال‌دموکراسی غرب نشان داد و توانست در برابر ۶ کودتا و هزاران توطئه پیروز شود.

خاتمی با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت: تبلیغات انتخاباتی چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری باید در شأن جمهوری اسلامی باشد و صداقت، اخلاص و قانون‌مداری مورد توجه و تخریب، تهمت و بی‌انصافی صورت نگیرد. اگر کسانی این اصول را زیر پا بگذارند و رأی هم بیاورند شکست خورده‌اند.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: این روزها ایران‌هراسی بازار داغی پیدا کرده و دولت آمریکا می‌خواهد قانون تحریم موشکی و سپاه را به سنا ببرد از طرفی دولت عربستان و اردن با یک دروغ بیانیه مشترک علیه ایران صادر می‌کنند و بحرین که کشورش زندان مردم خود است، می‌گوید یک گروه مسلح مرتبط با ایران کشف کرده است. آنها از حاکمیت اسلام عدالت و ضدظلم نگرانند و غربی‌ها همچنان به دنبال غارت مردم ایران هستند اما این آرزو را به گور خواهند برد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روابط ایران و روسیه اظهار داشت: از سیاست‌های خارجی نظام ما روابط صلح‌آمیز با دولت‌های غیرمحارب است و روسیه در شرایط کنونی مصداق دولت غیرمحارب است و ما در عرصه‌های مختلف با آنها هم‌افزایی داریم.

وی تأکید کرد: درب‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی به روی ۲ دولت رژیم غاصب صهیونیستی و دولت محارب آمریکا بسته است اما با آنهایی که بخواهند رابطه متقابل و عادلانه داشته باشند ارتباط داریم و سفر مسئولان ما به روسیه هم در همین راستا است.

خاتمی با بیان اینکه مقاومت مردم یمن در برابر جنایات سعودی‌ها قابل تحسین است، گفت: این جنایات یک مباشر دارد و آن دولت سفاک سعودی است و از طرفی دولت آمریکا که سلاح‌های خود را به آنجا می‌فرستد اما این جنایات یک مشوق هم دارد و آن سکوت سازمان‌های بین‌المللی است. موضوع کودک‌کشی عربستان در یمن داشت در سازمان ملل محکوم می‌شد که رئیس وقت سازمان ملل آن را با دلار معامله کرد و این یک لکه ننگ بر پیشانی سازمان ملل است.

وی افزود: ما به دولت سعودی توصیه می‌کنیم پرونده‌شان را بیش از این سیاه نکنند و دست از وحشی‌گری و آدم‌کشی بردارند و به مذاکره و گفت‌وگو روی بیاورند وگرنه روز به روز منفورتر می‌شوند و شعار مرگ بر آل سعود فراگیرتر خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به برگزاری اجلاس سران عرب گفت: آنها به آنچه که در این اجلاس می‌خواستند و آن بیانیه شدید که علیه ایران بود نرسیدند اما ۲ افتضاح به بار آوردند؛ اول اینکه به سمت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی رفتند و دیگری ادعای مالکیت جزایر سه‌گانه بود؛ این جرایر ایرانی بوده و خواهد ماند و هرکس بخواهد به آنها دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *