دفاع ۷ وزیر از برنامه‌های خود در خانه ملت/مهمترین نقاط قوت و ضعف وزرای پیشنهادی از نگاه موافقان و مخالفان

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نخستین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم روز گذشته سه‌شنبه (۲۴ مردادماه ۹۶) در دو نوبت صبح و عصر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

وکلای ملت در نشست علنی روز گذشته پارلمان نظرات خود را به عنوان موافق و مخالف مطرح کردند و همچنین صلاحیت دو وزیر آموزش‌وپروش و ارتباطات و فناوری اطلاعات را مورد بررسی قرار دادند.

(برای مشاهده متن کامل اخبار روی عناوین کلیک کنید)

*دومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت با ۴۹ صندلی خالی نمایندگان آغاز شد

دومین روز بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی صبح امروز چهارشنبه (۲۵ مردادماه ۹۶) به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.

مطهری در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات:

وزیر اطلاعات نمی‌تواند به بسیاری از سوالات نمایندگان پاسخ دهد

در ابتدا، علی مطهری نماینده مردم تهران و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی دولت دوازدهم و به عنوان مخالفت با وزیر اطلاعات طی سخنانی اظهار داشت: مخالفت من با وزیر پیشنهادی اطلاعات بیشتر به خاطر حاشیه از یک نقص ساختاری در حوزه اطلاعات کشور است.

اکبریان در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات:

متلاشی کردن هزار و ۳۳۷ باند مواد مخدر از اقدامات وزارت اطلاعات بوده است

همچنین عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات، اظهار داشت: وزارت اطلاعات یکی از ارکان امنیتی کشور است و در دنیای معاصر مفهوم امنیت فیزیکی و روانی با مأموریت این وزارتخانه گره خورده است؛ از آنجایی که سربازان گمنام امام زمان (عج) وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند و همچنین برتری اطلاعاتی که وزارت اطلاعات دارد و نیز با جریان‌های نفوذی به خوبی برخورد می‌کند، فلذا یک امنیت روانی در کشور ایجاد شده است.

بروجردی در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات

علوی در امور داخلی و خارجی اِشراف اطلاعاتی دارد

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد نیز از سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات به عنوان مدیری متدین، ولایتمدار، برخوردار از سعه صدر، قاطع و سریع در تصمیم‌گیری یاد کرد و گفت: در چند سالی که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ایشان ارتباط داشتیم، بارها موارد ارجاعی کمیسیون را با حساسیت و دقت ویژه‌ای پیگیری می‌کرد. 

*علوی: هزاران میلیارد فرار مالیاتی و قاچاق کالا را شناسایی کردیم/ برخورد وزارت اطلاعات با موارد بسیاری از فسادهای بانکی

در ادامه نیز،‌ سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات طی سخنانی اظهار داشت: امروز با وزارت اطلاعاتی مواجه هستیم که عرصه سربازی سربازان مومن،‌ متعهد، فداکار و در یک کلمه ولایتمدار و دلسوز وحدت و امنیت ملی کشور هستند.

قربانی در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات

مردم در چهار سال گذشته بالاترین رضایتمندی را از وزارت اطلاعات داشتند

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه نیز در موافقت با سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: خوشحالیم که وزارت اطلاعات به مدیری توانمند سپرده شده است. 

قاضی‌پور در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات:

دستگیری هزاران نفر از عناصر ضدانقلاب از اقدامات مثبت علوی است

همچنین نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات، اظهار داشت: آقای علوی نگاهی فرهنگی به امنیت دارد و مشکلات حاد امنیتی و سیاسی را به اجتماعی و اقتصادی تبدیل می‌کند و با آنها برخورد می‌کند، وی رفتار عاقلانه‌ای در چارچوب نظام و شورای عالی امنیت ملی در پیش گرفته و این اقدام وی باعث ایجاد آرامش در فضای امنیتی کشور شده است.

اولادقباد در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:

نقطه عطف مدیریت کرباسیان کاهش قابل ملاحظه قاچاق در کشور است

نماینده تهران در مجلس نقطه عطف مدیریت کرباسیان را اصلاحات ۴ سال گذشته در گمرک کشور و کاهش قابل ملاحظه قاچاق خواند و گفت: وزیر پیشنهادی اقتصاد به اسناد بالادستی کشور پایبندی دارد.

ملکی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:

من در برنامه‌های آقای کرباسیان جز نظریه‌پردازی چیزی ندیدم/ با شعار نمی‌توان مشکل تولید و اشتغال را حل کرد

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: من در بررسی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد چیزی جز نظریه‌پردازی ندیدم و لازم به ذکر است با شعار نمی‌توان مشکل تولید و همچنین مشکل اشتغال را حل کرد.

بهادری در مخالفت با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی:

انتظار داریم وزیر مدار اقتصاد را از زیر چرخ‌های سیاست خارج کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظاراتی که مجلس از وزیر اقتصاد بعدی دارد این است که مدار اقتصاد را از زیر چرخ‌های سیاست خارج کند.

شهریاری در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:

«کرباسیان» دروازه‌های ورود دلارهای غیرنفتی به کشور را باز کرد/ سیاست‌زدگی اقتصاد به کشور آسیب می‌زند

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه «کرباسیان» اولین کسی بود که دروازه ورود دلارهای غیرنفتی به کشور را باز کرد، گفت: وزیر پیشنهادی اقتصاد، سیاسی‌کاری ندارد و این امری ضروری برای اقتصاد کشور ماست

خدری در موافقت با وزیر پیشنهادی اقتصاد:

«کرباسیان» با به کارگیری گوشه‌ای از تجارب ارزشمند خود می‌تواند مشکلات اقتصاد کشور را حل کند

نماینده گناوه در مجلس با بیان اینکه فراهم ساختن شرایط توانمندسازی بخش خصوصی و اصلاح نظام بانکی گوشه‌ای از برنامه‌های وزیر پیشنهادی اقتصاد است، گفت: «کرباسیان» تنها با به کارگیری گوشه‌ای از تجارب ارزشمند خود می‌تواند در وزارت اقتصاد موفق شود.

خضری در مخالفت با وزیر پیشنهاد اقتصاد و دارایی:

رکود کاری کرده که مردم دلشان برای تورم تنگ شده است

نماینده مردم پیرانشهر گفت: رکود کاری کرده است که مردم دلشان برای تورم تنگ شده است. این وضعیت قابل قبول نیست و باید به فکر رفع این رکود باشیم.

با ۱۵۰ رأی منفی نمایندگان

مجلس با سه‌شیفته شدن جلسات علنی امروز پارلمان مخالفت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهادی علی لاریجانی برای سه‌شیفته شدن جلسات علنی امروز پارلمان به منظور تسریع در رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی مخالفت کردند.

در جریان تذکر شفاهی در جلسه علنی مجلس

رحیمی: حواله پاسخ نمایندگان به متن مکتوب ضدرأی است/ لاریجانی: وزرای پیشنهادی نباید پاسخ‌های نمایندگان را حواله کنند

رئیس مجلس ضمن وارد دانستن تذکر نماینده تهران گفت: وزرای پیشنهادی باید پاسخ سؤالات نمایندگان را در جلسه علنی بدهند و نباید به پاسخ مکتوب حواله کنند.

کرباسیان در تشریح برنامه‌های خود در مجلس مطرح کرد

مردمی‌سازی اقتصاد برای تحقق بهبود محیط کسب و کار/ تولید داخلی و کاهش بیکاری اولویت برنامه‌های عملیاتی است

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی گفت: در گذشته اشکالات زیادی در اجرای اهداف رشد اقتصادی وجود داشت که طی ۴ سال گذشته شاخص‌ها بهبود یافت و باید به‌مراتب در چارچوب برنامه موفق‌تر عمل شود.

پورمختار در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور خارجه:

برخی سفرا به دنبال کاسبی و مسائل مالی خود هستند/ حمایت از اتباع ایرانی بسیار ضعیف است

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور خارجه،‌ گفت: متاسفانه حمایت از اتباع ایرانی ضعیف بوده و حتی برخی از سفارتخانه‌ها به دنبال کاسبی،‌ مسائلی مالی و تحصیلات خود هستند که باید به این مسائل سامان بخشید.

پورابراهیمی در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور خارجه:

رویکرد سفرای ایران امنیتی است و مسائل اقتصادی را بلد نیستند/ دیپلماسی اقتصادی ضعف عمده سفارتخانه‌های ما است

نماینده مردم کرمان در مجلس با تاکید بر اینکه سفارتخانه‌های ما در زمینه دیپلماسی اقتصادی دچار ضعف هستند، گفت: سفرای کشور کره قبل از تقدیم استوارنامه خود ابتدا با نمایندگان ال‌جی جلسه می‌گذارند اما سفرای ما اینگونه نیستند.

رضازاده در موافقت با وزیر پیشنهادی امور خارجه:

مهمترین دفاع از ظریف نگاه به تفاوت سیاست خارجی فعلی و قبلی کشور است

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به تفاوت سیاست خارجی، فعلی و سیاست خارجی گذشته کشور می‌تواند مهمترین دفاع از آقای ظریف برای تصدی پست وزارت خارجه باشد.

پارسایی در موافقت با وزیر پیشنهادی امور خارجه:

مخالفتی در سخنان مخالفان ظریف ندیدم/ دفاع از ظریف راحت‌ترین دفاع در بین وزراست

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: دفاع از آقای ظریف راحت‌ترین دفاع در بین وزراست و آن هم به دلیل عملکرد موفق وی در وزارت خارجه است.

ساعی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزیر امور خارجه:

دولت جدید آمریکا دولت پرخاشگر و بی‌منطقی است/نیازمند مذاکرات بیشتری در مقابل اقدامات آمریکا هستیم

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: با توجه به اینکه دولت جدید آمریکا دولت پرخاشگر و بی‌منطقی است در ماه‌های آینده باید مذاکرات بیشتری با طرف‌های اروپایی، روسی و چینی صورت گیرد.

ظریف در جلسه رای اعتماد به کابینه دوازدهم:

ایران به دنبال منطقه‌ای امن و باثبات/آخری نفری خواهم بود که در سیاست خارجی تک صدایی ایجاد کنم/برجام حاصل اعتماد به آمریکا نیست

وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت: برجام حاصل اعتماد به آمریکا نیست. جمله جمله آن نشانگر بی اعتمادی جدی ما نسبت به سیاست‌های آمریکا از نخستین روز مذاکرات تا واپسین روز مذاکرات و تا مسیر اجرای برجام بوده است.

علوی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس:
وزارت اطلاعات با هرگونه فعالیت ناسالم در فضای مجازی برخورد خواهد کرد

وزیر پیشنهادی اطلاعات در نامه‌ای به نمایندگان مجلس تاکید کرد: وزارت اطلاعات با هرگونه فعالیت ناسالم در فضای مجازی با همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط برخورد خواهد کرد.

شاه‌عنایتی در موافقت با وزیر پیشنهادی امور خارجه:
وزارت امور خارجه توانسته ائتلاف کشورها به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه کشورمان را متزلزل کند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وزارت امور خارجه کشورمان توانسته است ائتلاف کشورها به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه کشورمان را متزلزل کند.

۱۷۲ نماینده مجلس از عملکرد طیب نیا تقدیر کردند

 

۱۷۲ نماینده مجلس با امضای نامه ای که در صحن مجلس قرائت شد، از عملکرد علی طیب نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم تقدیر کردند.

 

ابطحی در مخالفت با وزیر امور خارجه:

آمریکا باید چه کار انجام دهد که روحانی و ظریف بپذیرند برجام نقض شده است/ تیم وزارت امور خارجه باید تغییر کند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: ظریف و روحانی بارها گفتند که اگر آمریکا برجام را نقض کند چه‌ها خواهند کرد. سوال این است که آمریکا باید چه کار دیگری کند که رئیس جمهور و وزیر خارجه بپذیرند که برجام نقض شده است.

سومین جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس پایان یافت/ نشست بعدی؛ ساعت ۱۴:۳۰

سومین جلسه علنی بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی در مجلس دقایقی قبل و برای تنفس ۱٫۵ ساعته پایان یافت و نشست بعدی از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه تشکیل می‌شود.

چهارمین جلسه علنی بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس آغاز شد

چهارمین جلسه علنی بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی در مجلس از دقایقی قبل آغاز شد.

طی نامه‌ای به نمایندگان
آذری جهرمی: خودم را پاسخگو به مجلس می‌دانم

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس اعلام کرد: بنده خودم را پاسخگو به مجلس می‌دانم.

خاتمی در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان:

قاضی‌زاده با اجرای طرح تحول سلامت بار بر زمین مانده بزرگی را برداشت/ ۹۵ درصد برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت منطبق با اسناد بالادستی است

نماینده ماهنشان در مجلس با بیان اینکه «قاضی‌زاده هاشمی» با اجرای طرح تحول سلامت بار بر زمین مانده بزرگی را برداشت، گفت: در ۴ سال گذشته مرکز درمانی تجهیز شدند و پرداخت‌ها از جیب مردم به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

علیرضابیگی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت:

امروز هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت حیاط خلوت برخی افراد خاص شده است

نماینده مردم تبریز گفت: امروز هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت حیاط خلوت برخی افراد خاص شده است.

بیگدلی در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان:

«قاضی‌زاده‌هاشمی» دارای مقام نوزدهم چشم‌پزشکی در دنیاست/ کاهش کمبود دارو از ۳۵۰ قلم به ۳۰ قلم در دوران تصدی وزارت بهداشت توسط قاضی‌زاده

نماینده خدابنده در مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان دارای مقام نوزدهم چشم‌پزشکی در دنیاست، گفت: در زمان تصدی وزارت بهداشت توسط آقای قاضی‌زاده، کمبود دارو از ۳۵۰ قلم به ۳۰ قلم کاهش یافت.

صفاری در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت:
برنامه قاضی‌زاده بالاترین همپوشانی را با اسناد بالادستی دارد

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم بالاترین رضایتمندی در میان وزارتخانه‌ها را از وزارت بهداشت داشتند، گفت: برنامه قاضی‌زاده هاشمی بالاترین همپوشانی را با اسناد بالادستی دارد.

تاجگردون در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت:
طرح بزرگ تحول سلامت را به خاطر مشکلات کوچک زیر سوال نبرید

نماینده گچساران در مجلس با تقاضا از نمایندگان جهت زیر سوال نبردن طرح بزرگ تحول سلامت به خاطر مشکلات کوچک گفت: برنامه قاضی‌زاده هاشمی یک درصد خطا با اسناد بالادستی ندارد.

ملکی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت:
تبدیل وزارت بهداشت به وزارت‌خانه‌ای با شائبه ویژه‌خواری گوشه‌ای از مشکلات است/ وزیر بهداشت تحمل مخالف را ندارد

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس گفت: تبدیل وزارت بهداشت به وزارت‌خانه‌ای با شائبه ویژه‌خواری و رانت‌خواری و رابطه‌ اینها گوشه‌ای از مسائل و مشکلاتی بود که در وزارت بهداشت اتفاق افتاده است.

قاضی‌زاده هاشمی در صحن علنی مجلس:

اشکالات مدیریتی در دولت دوازدهم اصلاح خواهد شد/ نسبت به فساد حساسم

وزیر پیشنهادی بهداشت با بیان اینکه در طول دو سال گذشته حاشیه‌سازی در حوزه بهداشت زیاد بوده است، گفت: از روز اول گفته‌ام نسبت به فساد حساس هستم و اگر کسی مطلب و مدرکی دارد می‌تواند ارائه کند، ولی در عین حال ما اشکالاتی در حوزه مدیریتی داریم که در دولت دوازدهم اصلاح خواهد شد.

طبق تصمیم نمایندگان مجلس

جلسه علنی فردای مجلس یک نوبته است/ شنبه ادامه جلسه رأی اعتماد

نمایندگان مجلس با ۲ نوبته شدن جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در روز پنجشنبه مخالفت کردند.

در جریان تذکر شفاهی در صحن مجلس صورت گرفت

جعفرزاده: چرا نمایندگان مطالبی می‌گویند که ترازویی برای آن وجود ندارد/ لاریجانی: نمایندگان آزادند درباره وزرا هر مطلبی بگویند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان آزاد هستند درمورد وزرا هر مطلبی که به ذهنشان می‌رسد،بگویند، گفت: نمایندگان آزادی عمل در حرف زدن دارند حتی اگر برخورنده باشد.

در جریان تذکر شفاهی در جلسه علنی مجلس
قاضی‌پور: با وزیر پیشنهادی ارتباطات مشکل شخصی ندارم

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با آذری جهرمی مشکل شخصی ندارد، گفت: من صرفاً براساس اطلاعاتی که به دست ما می‌رسد سخن می‌گویم.

موسوی در موافقت با وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی:

فعال‌سازی بسیاری از بنگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل در دوره ربیعی شکل گرفت/ افزایش ۹۰ درصدی سود خالص تلفیقی شستا

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه فعال‌سازی بسیاری از بنگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل در دوره ربیعی شکل گرفت، گفت: سود خالص تلفیقی مجموعه شستا ۹۰ درصد افزایش یافته است.

حسنی در موافقت با وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی:

امروز آرامش بر جامعه کارگری کشور حاکم است/ دولت تدبیر و امید یارانه نزدیک به ۴ میلیون نفر را حذف کرد

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم توانست یارانه نزدیک به ۴ میلیون نفر را حذف کند، گفت: امروز دیگر بازنشستگان فولاد در کنار مجلس تجمع نمی‌کنند و آرامش بر جامعه کارگری حاکم است.

رجبی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کار:

قانون بازنشستگی پیش از موعد باید بازبینی شود/ پرداختن به آسیب‌های اجتماعی نیازمند اصلاح ساختاری در وزارت کار است

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: قانون بازنشستگی پیش از موعد باید بازبینی شود چرا که ما شاهد بازنشستگی زودهنگام نیروهای توانمند هستیم که بار دیگر با حقوق پایین به عنوان نیروی بازنشسته به بازار کار وارد شده و جای نیروهای جوان را نیز می‌گیرند.

خجسته در مخالفت با وزیر پیشنهادی کار:

آقای ربیعی! برای بازنشستگان و کارگران چکار کرده‌اید؟

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: وزیر کار باید تعیین تکلیف کند که آیا شرایط مناسبی برای بازنشستگان ما فراهم شده و حقوق آنها به موقت پرداخت می‌شود یا خیر.

در نامه‌ای به مجلس:
وزیر پیشنهادی بهداشت: حقوق ۳ میلیونی وزارتخانه علاوه بر حقوقی است که از هیأت علمی می‌گیرم

وزیر پیشنهادی بهداشت با ارسال نامه‌ای به مجلس تصریح کرد: مطلبی که درباره حقوق ۳ میلیونی خود در نطق دفاعیه خود در صحن عنوان کرده صرفاً مربوطه به وزارتخانه است و این علاوه بر حقوقی است که از هیأت‌علمی دانشگاه می‌گیرد.

ربیعی در جلسه رای اعتماد کابینه دوازدهم

با پاشیدن پول اشتغال‌ و فقر حل نمی‌شود

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کشور با بحران‌هایی از طریق اشتغال، فقر مطلق، بحران آسیب‌های اجتماعی و … روبرو مواجه است، گفت: با پاشیدن پول اشتغال و فقر حل نمی‌شود.

جعفرزاده در موافقت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
ربیعی با وجود کمبود منابع در وزارت کار موفق بوده است

نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه حوزه وزارت رفاه، اقشار آسیب‌پذیر است و نمی‌توان وزیری اتوکشیده بر رأس آن گمارد، گفت: آقای ربیعی با وجود کمبود منابع در این وزارتخانه موفق بوده است.

محمودی شاه نشین در موافقت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
ربیعی ۵۰۰ میلیون حق جلسات را به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز کرد

نماینده شهریار در مجلس با اشاره به اینکه ربیعی در این چهار سال، ‌۵۰۰ میلیون تومان حق جلسات و مزایا را به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز کرده است، گفت: مسئولیت‌پذیری ربیعی بر کسی پوشیده نیست.

بدری در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی:
آقای حجتی برای شغل محسوب شدن کشاورزی و دامداری چه کردید؟

نماینده مردم اردبیل گفت: آقای حجتی در طول ۴ سال گذشته چه اقدامی کردید که کشاورزی و دامداری شغل محسوب شود؟

لاهوتی در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی:
حجتی تخصصی در حوزه کشاورزی ندارد/ خودکفایی گندم حقیقت ندارد

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: آقای حجتی تخصصی در حوزه کشاورزی ندارد. حجتی سوابق راه و ساختمان خوبی دارد اما در بحث کشاورزی موفق نبوده است.

احمدی در موافقت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی:
وزارت کشاورزی با حضور حجتی برنامه‌محور شد/ وزیر مدیران بازنشسته را کاهش دهد

نماینده زنجان در مجلس با بیان اینکه از وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهیم تعداد مدیران بازنشسته سطح بالا را کاهش دهد، گفت: کلید حمایت از تولید افزایش صادرات است.

حسن‌پور در موافقت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی:
«حجتی» را باید پدر کشاورزی ایران نامید/ «حجتی»‌ فرمایشات امام و رهبری را در عمل پیاده کرد

[خبرگزاری فارس: «حجتی» را باید پدر کشاورزی ایران نامید/ «حجتی»‌ فرمایشات امام و رهبری را در عمل پیاده کرد]

نماینده سیرجان در مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی فرمایشات امام و رهبر انقلاب را در عمل پیاد کرد و نه در شعار، گفت: آقای حجتی را باید پدر کشاورزی ایران نامید.

دقایقی قبل
دومین روز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی در مجلس پایان یافت/ نشست بعدی؛ ۸ صبح فردا

[خبرگزاری فارس: دومین روز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی در مجلس پایان یافت/ نشست بعدی؛ ۸ صبح فردا]

دومین روز بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با اعلام پزشکیان پایان یافت و نشست بعدی ۸ صبح فردا تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *