حضور بیش از ۳ میلیون عزادار حسینی در کربلا/ افزایش جمعیت سوگواران در عاشورای امسال + تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری «الفرات» عراق، گزارش کرد که امروز بعد از نماز ظهر و عصر در کربلای معلی، مراسم سنتی «رکضة‌ طویریج» (هروله هنگام عزاداری) با حضور بیش از سه میلیون زائر برگزار شد.

رکضة طویریج مراسمی سنتی در عزاداری سیدالشهداء، امام حسین -علیه السلام- است که قدمتی ۱۲۵ ساله دارد.

بنا بر این گزارش، جمعیت باشکوه عزاداران از لحظات اولیه صبح روز عاشورا مراسم عزاداری را آغاز کردند و تا اندکی بعد از اذان ظهر ادامه دادند.

عتبه حسینی در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که «خیابان‌های بخش قدیمی کربلا و اطراف آن به علاوه حرم عباسی و حسینی (علیهما السلام) مملوء از جمعیت پرشوری بود که مراسم عزاداری و همچنین رکضة طویریج را بر پا کردند».


گزارش تصویری را اینجا ببینید


در این بیانیه آمده است که عتبه حسینی و عباسی با همکاری مقامات محلی همه جوانب امنیتی، بهداشتی و خدماتی را برای هر چه بهتر و امن‌تر برگزار شدن مراسم عاشورا را در نظر گرفتند.

عتبه حسینی در این بیانیه اعلام کرد که جمعیت حاضر در مراسم عزاداری امروز کربلا را بیش از سه میلیون زائر تخمین می‌زند و این نشان دهنده افزایش جمعیت عزادار در روز عاشورا در مقایسه با سالهای گذشته است.

عتبه حسینی پیشتر اعلام کرده بود که هزاران زائر از کشورهای مسلمان مانند پاکستان، هند، افغانستان، آذربایجان و دیگر کشورهای عربی و مغرب عربی وارد کربلا شده بودند.

عتبه حسینی همچنین اعلام کرده بود که ۴۰۰۰ داوطلب مأموریت تسهیل ورود زائران به ورودی‌های کربلا را بر عهده داشتند و نزدیک به ۲۰ هزار نفر نیز مأمور خدمات رسانی به زائران بودند.

بنا بر این گزارش، همزمان با این اقدامات، تدابیر شدید امنیتی برای ممانعت از نفوذ عناصر تروریستی در جریان بود همچنانکه تردد وسائط نقلیه نیز بشدت کنترل شد. 

 

انتهای پیام/ص 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *