سران اتحادیه اروپا بر لزوم پایبندی همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای تأکید کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بعد از نشست روز پنجشنبه خود در مقر این اتحادیه در بروکسل، در بیانیه پایانی بر حمایت کشورهای عضو از توافق هسته‌ای ایران و لزوم پایبندی همه طرف‌ها به برجام، تأکید کرد.

«پربان عامان» سخنگوی شورای اروپا در توئیتر خود نوشت که سران اتحادیه اروپا در این جلسه تصمیم گرفتند پایبندی خود به توافق بین‌المللل جهت محدودکردن برنامه اتمی ایران را نشان دهند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتد پرس» سران اتحادیه اروپا در این نشست، توافق هسته‌ای ایران را ستونی از اقدامات برای کاهش تهدید هسته‌ای در جهان دانسته و تاکید کردند خارج شدن از آن، شانس آوردن کرده‌شمالی به پای میز مذاکره را از بین می‌برد.

پیشتر نیز سران کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان و فرانسه و همچنین رئیسان جمهوری چین و روسیه  بر ادامه اجرای برجام و پایبندی همه طرف‌های این توافق تأکیدکرده بودند.

در بند نوزدهم و پایانی بیانیه اتحادیه اروپا آمده است که این نهاد، مجددا بر پایبندی کامل خود به توافق هسته‌ای ایران تاکید داشته و بیانیه شورای امور خارجی اروپا در روز دوشنبه ۱۶ اکتبر را تایید می‌کند.

دیروز فدریکو موگرینی رئیس کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا، یوکیو آمانو مدیرکل آژانس  بین المللی انرژی اتمی و همچنین گوترش دبیرکل سازمان ملل بر ادامه اجرای برجام و پایبندی همه طرف‌ها به آن تأکید کرده بودند.

این درحالیست که کارشکنی‌های آمریکا در این باره ادامه دارد و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور با ادعاهای بی اساس و به تحریک و تشویق رژیم صهیونیستی به طور دائم تهدید به خارج شدن کشورش از این توافق کرده و اقدامات متعدد برخلاف بندهای اجرایی آن می‌کند.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *