بسیج مظهر دین،‌ اخلاق و از خودگذشتگی است/ متلاشی شدن داعش در واقع شکست صهیونیسم بین‌الملل بود/ بسیج مردمی یمن به زودی پیروز خواهد شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه امروزپایتخت، اظهارداشت:‌ بسیج مظهر دین،‌ اخلاق، مردانگی و از خودگذشتگی است و این گروه نزد خداوند اعتبار دارد.

کی از مسائلی که ما در روزهای اخیر شاهد آن بودیم و با نصرت الهی رخ داد، متلاشی شدن شجره خبیثه داعش بود که در واقع شکست ذلت‌بار مادر ناپاک آن یعنی صهیونیست بین‌الملل استکبار آمریکا و رژیم صهیونیستی است. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: عجب بد تخمی را در رحم عربستان و مزدوران دیگرشان کاشتند و عجب ثمری بود که در عالم بشریت ایجاد تشویش، ناآرامی و ناامنی کرد.

صدیقی خاطرنشان کرد: در ایران خداوند انقلاب کرد و پرچم هدایت جهانی را به دست یک دین‌شناس دین‌دار ولی‌فقیه به عنوان نایب منجی نهایی عالم و آمد و نشان داد که کارهای نشدنی با ولایتمداری، انسجام و جهاد شدنی است.

وی افزود: در انقلاب اسلامی سحر و جادو شکسته شد و رژیم صهیونیستی که جهان عرب ۶ روز نتوانست در مقابل آن بایستد جمعیت کمی در جنوب لبنان با الهام از ولایت و با جهاد و شهادت شکست توأم با ذلت بر این جرثومه شرارت و خباثت وارد کرد که طعم تلخ آن استکبار را نیز تحت تأثیر قرار داد و برای آنها فراموش نشدنی بود.

خطیب نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: استکبار جهانی وقتی دید که نقشه‌هایش نقش بر آب می‌شود توطئه‌های مختلفی را در دستور کار قرار داد که به فضل الهی این توطئه‌ها نیز خنثی شد. 

صدیقی خاطرنشان کرد: به تعبیر مالک‌ اشتر زمان‌مان سردار سلیمانی هر فشاری ما دیدیم، دیدیم که این فشار مقدمه یک ولادت جدید است با یک فرزند نورانی جدیدی در این فشارها اسلام مواجه می‌شود و برکت بیشتری را در خود احساس می‌کند.

وی افزود: دشمنان ما با جنگ، ایجاد آشوب، مجهز کردن گروهک‌ها، ترور و همه جور نقشه‌ها را علیه ما اجرا کردند و هر چه کردند ما قوی‌تر شدیم و آنها ضعیف‌تر شدند ما پیش رفتیم و آنها پس رفتند. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: در نهایت نقشه شوم دیگری را که این‌ها در سر می‌پروراندند ایجاد یک شجره خبیثه ننگین دیگری بود که مجموع جنایات گذشته تاریخ بشر را در این کانون ظلم و بی‌رحمی خلاصه کردند و جمعیتی را تحت عنوان داعش با یک خلافت جعلی اسلامی رقم زدند و صدها هزار کیلومتر از سرزمین‌های دو کشور عراق و سوریه را غصب کردند. 

صدیقی خاطرنشان کرد: ده‌ها و صدها مسجد را با مسجدی‌ها تخریب کردند و سوزاندند از جوان‌های فریب‌خورده به عنوان گروه‌های انتحاری استفاده کرده و در این راستا هزاران نفر را از خانواده‌هایشان جدا کردند و از میان افراد علیه خودشان به کار گرفتند.

وی افزود: نامه‌های که سردار سلیمانی به رهبر معظم انقلاب نوشت هم تاریخ بود و هم فلسفه تاریخ بود، هم رمز پیروزی و شکست را در این نامه نورانی آورده بود. 

خطیب نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت: داعشی‌ها جنایات متعددی را مرتکب شدند که از جمله آنها می‌توان به کندن پوست انسان‌ها، بریدن سر اطفال، سوزاندن اطفال اشاره کرد، آنها انواع جنایات ناموسی را مرتکب شدند، دختران و زنان را به اسارت گرفتند و بعد از تجاوز آنها را به فروش رساندند و چه جنایتی بود که یک درنده می‌توانست مرتکب شود و این‌ها انجام ندادند  و همه این جنایات با چراغ سبز مادر و پدر پلیدشان کردند.

صدیقی خاطرنشان کرد: در این معجزه بزرگ که معجزه ایمان است، مجاری نصرت الهی در قدم اول رهبری رهبر نهضت جهانی مستضعفان، رهبر عزیز انقلابمان بود و دوم مرجعیت عظیم عراق حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی نقش خود را نشان داد، سوم فرماندهی بی‌بدیل، سردار سلیمانی بود و چهارم ایمان، ایثار، جهاد و شهادت‌طلبی جوانان رشید بسیجی ما بود.

وی افزود: آمریکایی که دیروز عراق را مقابل ما قرار داده بود و فرزندان یک خانواده را به جنگ  علیه هم وادار کرده بود امروز اعضای این خانواده در صف واحدی در مقابل دشمنان قدار ایستاده‌اند و این رویه‌ای است که آمدن امام عصر (عج) را نوید می‌دهد و می‌رود که امام زمان (عج) ان‌شاءالله تعالی در رأس امور حاکم بر جهان ببیند. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: بسیج به معنای بصیریت،‌ اخلاص، اقدام به موقع و به اندازه است، بسیج یعنی زینت نماز جماعت‌ها و مسجدها، بسیج یعنی اشداء الی‌ الکفار و رحماء بینهم.

صدیقی با اشاره به جنایات سعودی در یمن، خاطرنشان کرد: این جنایتکار مزدور و عیاش زمان یعنی حکومت سعودی همه چیز دارد، آمریکا و اروپا را دارد، پول و اسلحه دارد اما در این چند سال این همه جنایت و بی‌رحمی و قساوت را مرتکب شده اما چیزی به دست نیاورده است و پیروزی از آن یمن است زیرا که یمن بسیج خداست و ان‌شاءالله به همین زودی پیروز خواهد شد. 

وی افزود: اولین طلیعه بسیج که کام جهانیان را شیرین کرد بعد از ایران حزب‌الله لبنان و افتخار اسلام و عرب خار چشم آمریکا و مزدوران منطقه‌ایش سیدحسن نصرالله و حزب الهی اوست.

خطیب نمازجمعه امروز تهران با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور، اظهار داشت:‌ این زلزله امتحان بزرگ خدا بود هم برای زلزله‌زدگان هم سایر آحاد مردم در سراسر کشور و البته  حضور رهبر معظم انقلاب در میان زلزله‌زدگان مایه تسکین و تسلی خاطر آنها بود. 

صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: در مرحله نجات همه مسئولین مجاهدانه عمل کردند اما در مرحله امداد کار زیاد داریم، باید خانه‌های مناسب را برای زلزله‌زدگان ساخته شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *