در حال انجام مراحل جبران خسارت سانچی هستیم

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، گری رینسارد، مدیر ارشد موسسه بیمه «استیم شیپ میوچوآل» در لندن، در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: در حال حاضر ما تأیید می کنیم که نفتکش سانچی تحت بیمه شخص ثالث و محیط زیست (PI) نزد موسسه SSM است.

وی ادامه داد: هم اکنون در حال کمک به اعضای خود برای انجام مراحل پرداخت خسارت هستیم.

این نوع بیمه با بیمه بدنه و یا بیمه بار کشتی ها متفاوت است چرا که علاوه بر خطراتی که بدنه و ماشین‌آلات را تهدید می‌کند صاحبان کشتی ها و بخصوص نفت‌کش‌ها به واسطه نوع فعالیت خود مسئول حفظ سلامت کارکنان، وسایل آنها و محموله‌های مورد حمل نیز هستند.

به منظور جلوگیری از ضرر مالکان و برای ایجاد اطمینان در سفرهای دریایی کلوپ‌هایی تاسیس شده‌اند که به کلوپ‌های (PI) معروف  هستند که در سطح جهان دارای فعالیت بسیار گسترده‌ای بوده و خساراتی را که ناشی از مسئولیت مالکان می‌باشد را پوشش می‌دهند.

این نوع بیمه شامل پوشش خسارت‌هایی است که تحت پوشش بیمه‌های معمولی نبوده و شرکت های بیمه کننده معمولی علاقه‌ای به پوشش آن ها ندارند.

بیمه PI شامل مواردی نظیر خسارت های وارده به محیط زیست نظیر آلودگی های نفتی و خسارت های وارده به محموله ها و کشتی های دیگر و به طور کلی اشخاص ثالث می شود.

اعضای این کلوب ها شامل مالکان کشتی‌ها و نفت‌کش‌ها، شرکت‌های خطوط کشتیرانی، انبار داران، و اجاره کنندگان کشتی‌ها هستند.

به گزارش فارس،‌ ۷۰ درصد بیمه نفتکش سانچی توسط ۱۱ شرکت‌ خارجی و ۳۰ درصد آن توسط شرکت‌های ایرانی انجام شده است. 

سجاد زمانی علیشاه

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *