بخش اعظم ساحل غربی، تحت کنترل نیروهای یمنی قرار دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز چهارشنبه طی سخنانی اعلام کرد که خطوط کشتی‌رانی بین المللی از سوی بندر الحدیده تهدید نخواهد شد.

به گزارش المسیره، رهبر جنبش انصارالله در ادامه سخنرانی خود درباره آخرین تحولات مربوط به جنگ الحدیده تاکید کرد که هدف اصلی از حمله عربستان به الحدیده، اشغال یمن و سیطره بر کل اراضی این کشور و ثروت‌های آن است.

او گفت: دشمن از تجهیزات نظامی خود در جنگ علیه یمن سوء استفاده می‌کند و سیطره بر شهرهای ساحلی یمن از اولین اهداف حمله زمینی ائتلاف سعودی است.

سید عبدالملک الحوثی تصریح کرد که تحولات مربوط به الحدیده در معرض جنگ تبلیغاتی رسانه‌های قرار گرفته است. کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه به همراه برخی کشورهای دست‌نشانده منطقه مانند امارات و سودان در جنگ میدی شرکت دارند.

سید عبدالملک الحوثی افزود: عربستان متحمل خسارت‌های سنگین جانی و مالی در طول جنگ علیه یمن شدند. جنگ ساحل غربی یمن سخت خواهد بود و برای دشمن در آینده سخت تر خواهد بود.

الحوثی گفت: نیروهای دشمن مدعی هستند که ایران از بندر الحدیده به یمن موشک ارسال می‌کند که این تهمت و توجیهی برای حمله است.

رهبر انصارالله اعلام کرد که هر کشتی که وارد بندر الحدیده می‌شود، مورد بازرسی سازمان ملل و احیانا ائتلاف سعودی قرار می‌گیرد، بنابراین بهانه حمله به الحدیده دروغ است.

او گفت که از نظر ما نظارت بر عبور و مرور کشتی‌ها در بندر الحدیده توسط سازمان ملل ایرادی ندارد.

الحوثی تصریح کرد که هرگونه تهدید خطوط کشتی‌رانی بین المللی در دریای سرخ و ادعاهای مربوط به آن غیر قابل قبول است.

رهبر انصارالله افزود: ائتلاف سعودی به بهانه‌های مختلف جنایت‌های شنیعی را در یمن مرتکب می‌شوند و هزاران نفر از کودکان یمنی را با سلاح‌های هوشمند خود به شهادت رسانده‌اند.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی تاکید کرد که مزدوران ائتلاف سعودی در سواحل غربی یمن محاصره هستند و ارتباط آنها با بیرون قطع است.  

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *