کلوخ انداز را پاسخ سنگ است/ترامپ منفورترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا است

حجّت‌الاسلام سیّدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز و رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به توئیت تهدید آمیز رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به روحانی گفت: ما در طول این ۴۰ سال، تهدید، تحریم‌ و جنگ را به طور مکرر دیده‌ایم و چه در زمان امام راحل‌مان و چه در زمان رهبری، این‌ها را از سر گذرانده‌ایم و حالا به چهل‌وپنجمین رئیس جمهور آمریکا؛ یعنی ترامپ رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه ترامپ، واقعاً منفورترین و پلیدترین رئیس‌جمهوری است که آمریکا تا کنون به خود دیده، تصریح کرد: ترامپ به هیچ چیزی پایبند نیست. صرفاً هم در ارتباط با ایران نیست؛ در ارتباط با کانادا، ناتو، اتحادیه اروپا، روسیه و چین نیز اینطور است. به قول ما ایرانی‌ها، ترامپ به هیچ صراطی مستقیم نیست و یک کاسب باج‌بگیری است که برای رسیدن به منفعت خود، همه ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری ادامه داد: از این آدم، انتظار کارهای ناروا و ناصحیح  می‌رود، امّا در ارتباط با جنگ نظامی باید گفت که به صد دلیل جنگ نظامی انجام نمی‌شود، چون هشت سال، جنگ با آمریکا را تجربه کرده‌اند و معلوم شد که اگر چه ورود به ایران آسان است، امّا خروج از آن، به این آسانی نیست.

اکرمی خاطرنشان کرد: به فرموده رهبری، آمریکا جنگ را به خزانه‌داری خود برده‌ است و جنگ نظامی رخ نخواهد داد.

وی با بیان اینکه  تهدید ترامپ، مثل همان تهدیدها و تشرهایی است که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان انجام می‌دادند، تصریح کرد: این مرحله و این شرایط هم می‌گذرد. 

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: سخنان آقای روحانی خطاب به ترامپ، منطق دین، اخلاق و شرع است، چرا که «کلوخ انداز را پاسخ سنگ است». 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *