عفو بین‌الملل شواهد بیشتری از همکاری‌های جاسوسی اسرائیل-عربستان فاش کرد

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای فارس، عفو بین‌الملل روز چهارشنبه همکاری‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای حمله به فعالان حقوق بشر را فاش کرده است.

روزنامه جروزالم‌پست گزارش داد یکی از کارکنان عفو بین‌الملل با پیام‌هایی در «واتس‌آپ» هدف حملات سایبری قرار گرفته که حاوی جاسوس‌افزارهای ساخت یک شرکت صهیونیستی بوده است. 

مطابق این گزارش، پیام‌هایی که به عنوان «طعمه» برای این عضو سازمان عفو بین‌الملل و برخی از فعالان حقوق بشر در عربستان ارسال شده حاوی جاسوس‌افزارهایی بوده‌اند که شرکت اسرائیلی «NSO» آنها را به عربستان سعودی فروخته است. 

گزارش عفو بین‌الملل حاکی است دامنه‌های وب مربوط به این جاسوس‌افزارها در روزها و ساعات کاری‌ای ثبت شده که با زمان‌های کار در فلسطین اشغالی مرتبط است؛ این موضوع نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در این حملات نقش داشته است. 

شرکت NSO یک شرکت فعال در زمینه جاسوسی‌های سایبری است که جاسوس‌افزارهایی برای پایش گوشی‌های همراه تولید می‌کند. 

گزارش عفو بین‌الملل با یافته‌های یک گروه حقوق بشری دیگر موسوم به «Citizen Lab» همخوان است. این شرکت نیز بعد از بررسی پیام‌های مشکوک، یافته‌های گزارش عفو بین‌الملل را تأیید کرده است. 

جاسوس‌افزار مورد استفاده «پگاسوس» نام دارد و قادر به ضبط مکالمات، دسترسی به عکس‌ها، پیام‌های متنی و وب‌سایت‌های مشاهده‌شده از طریق گوشی‌های هوشمند است.

جروزالم‌پست در شرح حملات عربستان سعودی با این جاسوس‌افزار نوشته پیام‌ها در ماه ژوئن ارسال شده و قصد به دام انداختن فعالان حقوق بشری را داشته‌اند.

این پیام‌ها برای به دام انداختن فعالان در ظاهر اطلاعاتی درباره تظاهرات‌ها یا رأی‌ دادگاه‌ها ارائه می‌داد و از قربانی می‌خواسته که روی یک لینک کلیک کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *