توافق ساخت مسکن برای زلزله زدگان کرمانشاه از ۳۰۰ واحد عبور کرد/ رضایت‌مندی مردم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، با تجهیز ششمین کارگاه توسط مؤسسه مسکن و عمران اجتماعی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، شمار خانه‌های توافق شده این مؤسسه برای ساخت به قیمت تمام شده، با رویکرد کیفی‌تر، ارزانتر و سریعتر از ۳۰۰ واحد عبور کرد.

از این تعداد تاکنون ۲۸ واحد ساخته و تحویل زلزله زدگان شده که با رضایتمندی بالای مردم ،بنیاد مسکن و استانداری مواجه شده است.

خردادماه امسال نیز ۵۰۰ واحد مسکونی ساخته و تجهیز شده کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خانوارهای مددجو آسیب دیده از زلزله به بهره‌برداری رسید و تأمین مسکن این قشر  همچنان ادامه دارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه مردم کرمانشاه پس از زلزله تنها نماندند و تمام مسئولان نظام و مردم در کنار آنها هستند، اعلام کرد این واحدها با تسهیلات دولتی و کمک‌های مردمی برای مددجویان زلزله‌زده کرمانشاهی ساخته شده است و منازل تخریب شده مددجویان کرمانشاهی تا پایان امسال ساخته خواهد شد.

سید پرویز فتاح گفت: بسیج امکانات برای کمک به مردم این منطقه موجب تسریع در روند بازسازی شده است.

سپاه پاسداران نیز در همان بدو وقوع زلزله تعهد کرد در مدت ۴۵ روز با ساخت ۸۰۰۰ کانکس، اسکان موقت زلزله زدگان را سامان دهد و با تلاش جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، ظرف مدت ۴۰ روز بیش از ۸۱۰۰ کانکس، یعنی بیش از میزانی که متعهد شده بود برای زلزله زدگان روستاهای دشت ذهاب ساخت و به این ترتیب کار اسکان موقت مردم این مناطق پایان یافت.

ششم اردیبهشت ماه امسال نیز ۲۷ واحد مسکونی که به دست جهادگران بسیجی برای زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب ساخته شده بود با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و خانواده معظم شهدای مدافع حرم به آن‌ها تحویل داده شد.

اقدام سپاه پاسداران به ساخت مسکن برای زلزله زدگان همچنان ادامه دارد.  

زمین لرزه ای به بزرگی ۷٫۳ در مقیاس  ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در استان کرمانشاه رخ داد.

کانون زمین‌لرزه ۵ کیلومتری شهر ازگله این شهرستان بود که سبب کشته شدن نزدیک به ۵۰۰ نفر، زخمی شدن بیش از ۹ هزار نفر و آواره شدن نزدیک به ۷۰٬۰۰۰ نفر از هموطنانمان شد.

بیشترین خسارات این زمین لرزه به شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی وارد شد. 

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *