قاسمی‌پور: نمی‌توانیم به رئیس فدارسیون خرده بگیریم/ خیلی ها پشت رئیس فدراسیون را خالی کردند

امین قاسمی پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که تیم نوجوانان استان گیلان بعد از ۲۰ سال برای اولین بار قهرمان مسابقات کشوری شد. نظر شما در رابطه با این موضوع چیست، گفت: خدا را شکر نوجوانان استان گیلان موفق شدند برای اولین بار در این رده سنی بعد از دو دهه عنوان قهرمانی کشور را برای استان گیلان کسب کنند. این اتفاق خوبی برای ما بود که رخ داد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که شما به عنوان قهرمان سابق تیم ملی با حضور در این رقابت‌ها شرایط فنی مسابقات را چطور ارزیابی کردید، گفت: مسابقات شرایط بسیار خوبی داشت. سطح فنی این رقابت‌ها قابل قبول بود. استان‌ها در این رده سنی سرمایه‌گذاری کردند، همه نفرات حاضر در این رقابت‌ها از بهترین‌ها بودند و به خاطر نزدیک بودن سطح فنی بوکسورهای حاضر در مسابقات، رقابت‌ها از شرایط سنی بسیار حساسی برگزار شد.

نماینده بوکس ایران در المپیک لندن در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: با صحبتی که بنده با رئیس فدراسیون داشتم، قرار شده مربیانی که از کشور کوبا می‌خواهند به ایران بیایند، هدایت این نفرات و بوکسورهایی که راهی المپیاد استعدادها شده‌اند را برعهده بگیرند. درواقع این بوکسورها زیر نظر مربیان خارجی کار خواهند کرد. این برنامه خوبی است، چون ما در بخش بزرگسالان یک مقدار از لحاظ پشتوانه‌سازی ضعیف شده‌ایم، این نفرات می‌توانند در آینده نه چندان دور پشتوانه‌های خوبی برای تیم ملی بزرگسالان باشند.

وی در واکنش به صحبت‌های صداقت کیش رئیس هیات بوکس شهر انزلی که مدعی شده مسئولان فدراسیون بوکس وعده‌های زیادی به هیأت‌ها داده و هیچکدام را عملی نکرده ا‌ند، گفت: در این مدتی که ثوری رئیس فدراسیون شده حجم برگزاری مسابقات و اعزام‌ها زیاد بوده است و به همین دلیل نمی‌توانیم به رئیس فدراسیون خرده بگیریم، متأسفانه خیلی‌ها پشت ثوری را خالی کردند، اما این راه موفقیت بوکس نیست. برای موفقیت بوکس باید کنار هم باشیم تا این رشته از این شرایط خارج شود و سرو سامان بگیرد.

قاسمی‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا اداره‌کل ورزش و جوانان استان گیلان از لحاظ مالی هیأت‌های استان را تأمین نمی‌کند، گفت: هر کسی که قبول می‌کند رئیس هیأت شود، به هر حال باید آورده‌هایی داشته باشد. این طور نیست که اداره‌کل‌ها به صورت مستمر به هیأت‌ها کمک کنند. یکی از شرایط رئیس هیأت شدن این است که باید رئیس آن هیأت برای جذب اسپانسر تلاش کند. به هر حال هر کسی که می‌خواهد رئیس هیأت شود، باید آورده‌ای هم در آن رشته داشته باشد.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *