جزیره کیش می‌تواند حلقه اتصال اقتصاد ملی به بین المللی باشد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس غلامحسین مظفری امروز در نمایشگاه بین‌المللی دریایی بیان کرد: پیوستن به اقتصاد جهانی را درکیش تمرین کنیم تا کیش پایلوت تبادلات اقتصادی کشور باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه کشتی سانچیگفت: جزیره کیش به عنوان اولین منطقه آزاد تجاری وصنعتی کشور، سابقه طولانی در زمینه دریانوردی و تجارت دریایی دارد و این پیش زمینه در کنار برگزاری این رویداد مهم دریایی کشور فرصتی برای اثرگذاری بیشتر این منطقه آزاد کشور در توسعه صنایع دریایی است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد : جزیره کیش با کمک متخصصان و متولیان حوزه دریانوردی جایگاه مناسبی در رشد و گسترش تعاملات دریایی کشور داشته باشد.

مظفری تاکید کرد: اعتقاد داریم جزیره کیش در حوزه اقتصادی می تواند حلقه اتصال کشور با فضای بین المللی باشد، بنابراین باید پیوستن به اقتصاد جهانی را درکیش تمرین کنیم تا کیش پایلوت تبادلات اقتصادی کشور از جمله در حوزه صنایع دریایی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تلاش های انجام شده درکیش برای میزبانی از برگزاری رخدادهای بین المللی گفت: جزیره کیش می‌تواند بستر برگزاری بسیاری از رخدادهای بین المللی و محل استقرار دبیرخانه های دائمی این رویدادها باشد.

وی در مورد مباحث مرتبط با اقتصاد دریا تشریح کرد: درحوزه اقتصاد دریا موضوعات مختلفی مطرح است، جزیره کیش این ظرفیت را دارد که به عنوان مرکزی پژوهشی درحوزه‌های مختلف بستر و زیرساخت را آماده کند و با مجموعه های علاقه مند همکاری کند. به دانشگاههای مستقر در کیش هم پیشنهاد می‌کنم از فاز آموزش صرف به دانشجویان خارج شوند و رویکرد فعالانه در بخش های پژوهشی و بین‌المللی داشته باشند.

مظفری درپایان تاکید کرد: دانشگاههای کیش می توانند درحوزه های پژوهشی از ظرفیت متخصصانی که در رویدادهای کیش حضور می‌یابند هم بهره گیرند .

در مراسم گشایش نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران در جزیره کیش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امیر دریادار رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، محمد راستاد معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق‌شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد سعیدی مدیرعامل کشتیرانی کشور ، حسین هاشمی تختی نژاد نماینده استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز ۲۶ آذر در جزیره کیش آغاز شد، شامگاه چهارشنبه ۲۸ آذر به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *