دنیای لیبرالی و کاپیتالیستی توان نجات بشر را ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در همایش چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و تعالی فرهنگی سیاسی دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت  با تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران نگاه عظیمی برای متفکران و اندیشمندان  دنیا ایجاد کرده که این مهم  انقلاب را در مسیر تمدن سازی قرارداده است.

وی با تأکید بر هدف بلند انقلاب در جهت ایجاد تمدن عظیم انسانی در سایه اسلام گفت: هدف رهبر کبیر انقلاب اسلامی صدور انقلاب به همه دنیا در جهت  ایجاد تمدن عظیم انسانی در سایه اسلام برای سراسر دنیا بود و کسی نمی‌تواند ادعا کند که انقلاب در حال حاضر به تمام اهداف بلند خود در  تمدن‌سازی اسلامی رسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری افزود: در بیانیه گام دوم مقام رهبری معظم نظام،  راه روشن آینده و مسیر چهل‌ساله انقلاب تبیین شده است که باید تحلیل گران این بیانیه را تحلیل و برای انجام آن‌ها راه‌حل عملی ارائه دهند.

فلاحتی با اذعان به پیشرفت ایران اسلامی نسبت به قبل از پیروزی انقلاب بیان کرد: بنا بود  در تمدن اسلامی بشریت از دست ظالمان و مستبدان عالم رهایی یافته و با خوی استعمارگری مقابله و اندیشه‌های انسان‌ها در کنار هم به تبادل آرا بنشینند.

وی  با ابراز تأسف از عملکرد برخی از افراد تأثیرگذار در کشور خاطرنشان کرد:  تمدن‌سازی اسلامی همان هدف بعثت پیامبران بوده و متأسفانه در حال حاضر با اهداف بلند انقلاب فاصله زیادی داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان دلیل مقابله دنیای سلطه با انقلاب اسلامی را اهداف بلند آن عنوان کرد و گفت: از همان روزهای آغازین انقلاب اسلامی دشمن با جنگ تحمیلی که مصداقی از ظلم دنیای استکبار نسبت به ایران اسلامی بود مقابله خود را محسوس کرد و امروز نیز دشمن با تمام قوا با جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای تقابل خود را با نظام ایران اسلامی ادامه داده است.

فلاحتی جنگ نرم را یکی از راه‌های دشمن برای مقابله با  ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: دشمن  بعدازاینکه فهمید توان مقابله باقدرت نظامی ایران اسلامی را ندارد تمام توان خود را در مسیر جنگ نرم قرارداد تا با هجمه‌های خود علیه جمهوری اسلامی مقابله کند.

وی با اشاره به نگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی به دانشگاه و خواسته ایشان مبنی بر اسلامی بودن دانشگاه‌ها در همه ابعاد بیان کرد: متأسفانه خواست و تفکر امام خمینی (ره) مبنی بر اسلامی بودن ابعاد مختلف دانشگاه عملیاتی نشده و هنوز نتوانستیم به نقطه مطلوب دست پیدا کنیم.

فلاحتی با تأکید بر نقش دانشجویان در جامعه و لزوم فهم درست آنان در شرایط بحرانی کشور جهت تصمیم‌گیری درست خاطرنشان کرد: دانشگاه فقط محل یادگیری علم نیست چراکه علم به‌تنهایی نمی‌تواند نجات‌دهنده انسان باشد بلکه دانشجو باید با بصیرت، دانایی و با استفاده از سیاست مسیر درست بهره‌مندی از دانش را دریابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ‌با اشاره به ویژگی‌های دنیای لیبرالی و کاپیتالیستی و اذعان به عدم توانایی او برای نجات بشر افزود: نظام اسلامی درصدد است تا دنیا را متوجه ناتوانی فرهنگ لیبرالی و کاپیتالیستی کند که نقش دانشجویان در این آگاه‌سازی حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه وضعیت حال حاضر ما نسبت به گذشته بسیار روشن است گفت: امیدواریم بتوانیم به اهداف والای رهبر کبیر انقلاب  در  اسلامی سازی  دانشگاه‌ها به‌ویژه در دانشگاه آزاد اسلامی گام برداشته تا به نقطه مطلوب برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان  با تأکید بر نفوذ دشمن و استفاده از سرمایه‌گذاری‌های کلان او در زمینه‌های مختلف تصریح کرد: بحران مالی و عدم حسابرسی در بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد یکی از مشکلات اصلی این دانشگاه است  و باید در رفع این مشکل گام‌های مؤثری برداشته شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *