انتقاد سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار از بی‌توجهی شهردار به موضوعات فرهنگی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مسعود پسندیده امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار که در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر برگزار شد، با اشاره به عملکرد شورا طی چند ماه اخیر، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات شورا موضوع طرح تفصیلی بود که این طرح پر از اشکال و ایراد از سوی کمیسیون عمران و برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در حال بررسی مجدد است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار افزود: بودجه پیشنهادی شهرداری سبزوار برای سال آینده ۲۴۷ میلیارد تومان است که کلیات این بودجه از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تصویب شد.

وی در خصوص حمایت نکردن شورای اسلامی شهر سبزوار و شهرداری از تیم هندبال این شهر در مسابقات لیگ برتر قهرمانی کشور، بیان کرد: در حال حاضر درخواست‌های مردمی مبنی بر حمایت از تیم هندبال سبزوار از سوی اعضای شورا در دست بررسی است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار ادامه داد: شهرداری می‌تواند ازتیم هندبال سبزوار حمایت کند ولی فضای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در شرایط فعلی برای حمایت از تیم هندبال بعید است.

وی تصریح کرد: سالانه شهرداری سبزوار حدود ۲۰۰ میلیون تومان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هزینه می‌کند ولی هزینه یک میلیارد تومانی برای حمایت از تیم هندبال سبزوار سخت و دشوار است.

بی‌توجهی شهردار سبزوار به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری

پسندیده گفت: در بودجه ۹۶ حدود دو میلیارد تومان و در بودجه امسال نیزسه میلیارد تومان اعتبار برای انجام فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهر سبزوار هزینه کند اما متاسفانه برنامه‌های فرهنگی و هنری از سوی شهردار سبزوار مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

وی با انتقاد از عدم اجرای بیش از ۲۰ مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر سبزوار در حوزه فرهنگی طی سال جاری از سوی شهردار، افزود: استفاده نکردن بهینه از اماکن فرهنگی، حمایت نکردن از صنایع دستی، برگزار نکردن نمایشگاه رسانه، برگزار نکردن نشست خبری از سوی شهردار، تجلیل نکردن از خبرنگاران طی دو سال اخیر، تهدید به شکایت از خبرنگاران و نداشتن سعه صدر شهردار در ارتباط با خبرنگاران، رسیدگی نکردن به مقوله ورزش و مانند از مهم‌ترین انتقادات جدی به شهردار است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار با بیان اینکه در بودجه ۹۸ در خصوص اجرای مصوبات فرهنگی شورای اسلامی شهر سبزوار سختگیرانه تر عمل می کنیم و به صورت هر سه ماه یک بار باید فعالیت های حوزه فرهنگی بررسی شود، بیان کرد: در نشست اخیر شورای اسلامی شهر سبزوار به دلیل عدم اجرای مصوبات فرهنگی شورا به شهردار کارت زرد داده ام.

شهردار سبزوار به اجرای برنامه‌های فرهنگی نگاه ضعیفی دارد

پسندیده تصریح کرد: بنده به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری به این نتیجه رسیده‌ام که شهردار سبزوار به اجرای برنامه‌های فرهنگی نگاه ضعیفی دارد و امیدواریم در سال آینده شهرداری سبزوار همت بیشتری برای اجرای برنامه‌های فرهنگی داشته باشد.

وی تاکید کرد: متاسفانه شهردار سبزوار به دلیل نظرات شخصی مصوبات فرهنگی شورا را اجرا نمی‌کند و حتی برنامه‌های رونمایی از کتاب با وجود مصوبه شورای اسلامی شهر سبزوار از سوی شهردار به‌صورت سلیقه‌ای برگزار شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهرسبزوار از بازگشایی ۱۱ باب خانه تاریخی در این شهر برای ایام نوروز ۹۸ با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی خبر داد وگفت: تعداد بازگشایی خانه‌های تاریخی برای نوروز ۹۸ نسبت سال گذشته پنج باب خانه افزایش می‌یابد.

پسندیده افزود: در موضوع گردشگری پس از اجرای برنامه‌های نوروزی نمره  صفر به شهردار سبزوار می دهم چراکه به غیر از ایام نوروز هیچگونه اتفاقی در حوزه گردشگری شهر تاریخی و قدیمی سبزوار رخ نداده است.

پرداخت نکردن ۰٫۵ درصد درآمد شهرداری سبزوار به کتابخانه‌ها

وی با اشاره به عدم پرداخت ۰٫۵ درصد از درآمد شهرداری سبزوار به کتابخانه‌ها، بیان کرد: اگر ۰٫۵ درصد درآمد شهرداری سبزوار به حساب کتابخانه‌ها واریز نشود، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از حساب شهرداری کسر و به حساب خزانه دولت واریز می‌کند و در حال حاضر بدهی شهرداری سبزوار از کتابخانه‌ها در سال جاری ۷۱۲ میلیون است که امسال تنها ۳۵ میلیون تومان واریز شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر سبزوار در خصوص انتشار گزارش مالی شورای اسلامی شهر، ادامه داد: سایت شورای اسلامی شهر برای انتشار اخبار و گزارش‌های مالی آماده است و به‌زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

پسندیده با بیان اینکه باید قبول کنیم که کسب عنوان پایتختی کتاب نیاز به همت و اراده تمامی مسولان شهری قرار دارد، بیان کرد: در سال جاری مصوب شد که برای ۱۵ میلیون تومان برای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران هزینه شود ولی متاسفانه شهردار سبزوار انجام نداده است.

وی تصریح کرد: برای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران برای سال آینده باید از ظرفیت امام جمعه به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار استفاده شود و متاسفانه تاکنون به نگاه همه جنبه مسؤولان برای پایتختی کتاب ایران نرسیده ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: زمانی شهرستان سبزوار به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی می شود که شهردار سبزوار در بودجه ۹۸ اعتباری به پایتختی کتاب ایران اختصاص دهد ولی متاسفانه در بودجه یک خط از پایتختی کتاب ایران مشاهده نمی شود.

پسندیده افزود: تقویم فرهنگی شهر سبزوار در تیرماه سال جاری به شهردار تحویل داده شد و در بودجه ۹۸ اجرای برنامه‌های تقویم فرهنگی گنجانده می شود.

وی یادآور شد: نسبت به اجرای برنامه‌های تقویم فرهنگی شهر سبزوار امیدواریم نیستم.

انتهای پیام/۷۰۰۵۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *