آزادسازی بیش از ۱۵۰هزار متر از اراضی کشاورزی ورامین در سال ۹۷

حسین تاجیک رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ورامین اظهار داشت: در سال ۹۷ در خصوص مقابله با افراد سودجو که اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی کرده و منابع غذایی را به خطر انداخته بودند، اقدامات گوناگونی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: طی سال ۹۷ بیش از ۲۵۰ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سطح کل شهرستان ورامین توسط همکاران بنده شناسایی شد که به تمام افراد سودجو اخطارهای لازم داده شده و علیه این افراد در مراجع قضایی طرح دعوا شده و اقدامات لازم قضایی در این خصوص آغاز شده است.

رئیس جهاد کشاورزی ورامین خاطرنشان کرد: ۱۲۰ مورد از کل موارد شناسایی شده از ابتدای سال ۹۷ تخریب شده است که مساحت کل زمین‌های تخریب شده و به حالت اولیه بازگشته، بیش از ۱۵۰هزار متر مربع می‌باشد.

تاجیک با بیان اینکه اقدامات لازم جهت تخریب و قلع و قمع مابقی موارد نیز صورت گرفته و به محض ابلاغ دستور قضایی اقدامات لازم جهت تخریب مابقی زمین‌ها نیز انجام می‌شود، افزود: گشت‌های نظارتی جهاد کشاورزی از ۲۹ اسفند الی ۱۶ فروردین به صورت تمام وقت در کل شهرستان ورامین در حال گشت زنی خواهند بود و به محض رویت تغییر کاربری در زمین‌های کشاورزی، برخوردهای قاطع و قانونی لازم را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/۶۷۰۵۰/م/الف۳۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *