بسترها برای تقویت ورزش اسکیت بانوان در کردستان مهیاست

شهریار رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به اینکه رییس هیات اسکیت شهرستان‌های بیجار، دیواندره و کامیاران بانوان هستند افزود: این امر سبب انگیزه بیشتر در بانوان می‌شود.

وی ورزش اسکیت را یکی از ورزش‌های شاد و مفرح و مطرح در جهان دانست و گفت: این ورزش می‌تواند به تخلیه هیجانات و ایجاد نشاط اجتماعی نوجوانان کمک کند.

رییس هیات اسکیت استان کردستان اظهار کرد: ورزش اسکیت شامل رشته‌های مختلف جامپ، اسکیت روی یخ، اسکیت سرعت، اسکیت خاکی و اسکیت هنری و رول بال است.

وی تقویت اسکیت هنری در استان را ضروری برشمرد و گفت: درصدیم ادبیات اسکیت را در استان تغییر دهیم.

رحیمی تعامل آموزش و پرورش با هیات اسکیت را مطلوب ارزیابی کرد وگفت:  اسکیت جز ورزش‌های ظریفی است که نیاز به آموزش تخصصی دارد، هیات‌های شهرستانی موظفند کلاس‌های آموزش علمی و عملی برای نوجوانان برگزار کنند.

به گفته وی، واگذاری ریاست هیات‌های شهرستانی به نیروهای جوان به تقویت روحیه مسولیت پذیری و پرورش مربیان ورزشی جوان کمک می‌کند.

رحیمی با اشاره به اینکه میانگین سنی این ورزش سنین رده پایین است گفت: ورزشکاران رشته اسکیت کردستان را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله مسابقات اسکیت در کردستان برگزار شده است، گفت: سال ۹۵ دوره لیگ اسکیت در استان برگزار شد درصددیم دوره لیگ اسکیت استانی را نیز جا اندازیم.

وی گفت: هم اکنون پیست اسکیت در تمام شهرستان‌ها دایر است، اولین پیست بخش خصوصی در بیجار و مریوان راه‌اندازی شده و در سال جاری نیز با هماهنگی معاون عمرانی شهرداری اعتباراتی برای راه‌اندازی پیست اسکیت سقز در نظر گرفته شده است.

رییس هیات اسکیت استان کردستان پیست ۲۲ گولان و پیست ملک‌نیا سنندج و نیز شهرستان‌های مریوان و بیجار برای برگزاری مسابقات حرفه‌ای را مناسب دانست.

رحیمی یادآورشد: کردستان در زمینه استفاده از تکنولوژی ورزش در مسابقات و مجهز بودن به سنسور مسابقات جز اولین استان‌های کشور بوده است.

وی شرکت در مسابقات مختلف کشور از جمله در لیگ قهرمانی کشور و کسب مقام‌های اول تا سوم و برگزاری المپیاد را از موفقیت‌های هیات اسکیت استان عنوان کرد.

به گزارش فارس، اسکیت یک رشته ورزشی جوان است که از سال ۸۳ در کردستان به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۸۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *