اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل گلستان

احسان گوهری‌راد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پاسخ به این سوال که آموزش و پرورش چه برنامه‌ای برای بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس دارد، اظهار کرد: امسال توانستیم اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان از طریق وزارت کشور و دولت برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بگیریم تا وسایل موردنیاز مدارس در مناطق دور افتاده تامین و تجهیز شود.

وی یکی از دلایل ترک تحصیل دانش‌آموزان را مشکلات اقتصادی دانست و تصریح کرد: تلاش داریم تا ظرفیت مدارس شبانه‌روزی را افزایش دهیم، در مناطق دارای جمعیت ۲۰ خانوار در تمام مقاطع دوران ابتدایی مدرسه داریم و کسی نمی‌تواند ادعا کند به دلیل فقدان مدرسه، دانش‌آموزی ترک تحصیل کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان افزود: ترک تحصیل دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی بیشتر ناشی از مشکلات اقتصادی و مسائل فرهنگی است، در دوره متوسطه اول و دوم و در برخی روستاها با کمبود مدرسه مواجه هستیم برای اینکه تعداد دانش‌آموزان به حد نصاب نرسیده است که هزینه ایاب و ذهاب آنها را تامین می‌کنیم تا از مدارس جا نمانند.

گوهری‌راد در خصوص گرانی کاغذ و دغدغه والدین دانش‌آموزان از پرداخت وجوه به مدارس برای برگزاری امتحانات پایان ترم بیان کرد: امسال سرانه مدارس نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، ما نمی‌توانیم به مدرسه‌ای بگوییم که پول از والدین دریافت کنند یا خیر، اما اگر خانواده‌ای در این راستا پول پرداخت نکرد مشکلی ندارد.

وی در خصوص کمک ۲۱۰ میلیارد تومانی خیرین در جشن گلریزان به مدارس مناطق سیل‌زده کشور و سهم تعیین شده برای استان گلستان گفت: تعدادی از خیرین قبل از این مراسم تعهد کردند ۶۰ کلاس درس در استان گلستان را نوسازی و بازسازی کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان افزود: ۱۰ میلیارد تومان خیرین به طور اختصاصی برای استان گلستان تعهد کردند و مابقی مبلغ به صورت تعهدی برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شد.

گوهری‌راد با بیان اینکه ۲۴ مدرسه با کمک خیرین در استان گلستان ساخته می‌شود، ابراز کرد: مابقی مدارس توسط اداره کل نوسازی مدارس ساخته خواهد شد.

وی در خصوص سفر وزیر آموزش و پرورش به گلستان و اختصاص اعتبار به مدارس این استان بیان کرد: سیل به مدارس استان ۸۶ میلیارد تومان خسارت وارد کرد که یک‌هزار و ۷۰۰ میز و نیمکت از طریق وزارت آموزش و پرورش به استان گلستان تحویل داده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: همچنین ۷ میلیارد تومان وسایل گرمایشی و سرمایشی به مدارس استان اعتبار اختصاص یافت، ۳۲ هزار جلد کتب درسی و ۵۰ کانکس از سوی استان‌های مختلف وارد استان گلستان شد.

گوهری‌راد بیان کرد: خیرین استان‌های خراسان‌رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین و زنجان به عنوان استان معین گلستان اعلام آمادگی کردند، ۴۵ کامیون مایحتاج مردم را تامین کرد و لوازم التحریر و پوشاک برای کمک به مردم سیل‌زده این استان از سراسر کشور گلسیل شد..

وی از ارسال ۵۰۰ دستگاه میز و نیمکت از سوی استان خراسان رضوی به استان گلستان خبر داد و از امدادرسانی انسان‌دوستانه آحاد مردم، مسوولان، خیرین، نیروهای بسیج، سپاه، نظامی و انتظامی قدردانی کرد.

انتهای پیام/۸۳۰۰۱/خ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *