استقبال ۲۶ هزارنفری از جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، وحید خلیل مقدم ظهر امروز در نشست اعضای ستاد جشنواره کتابخوانی رضوی با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: چهار سال است که نهاد کتابخانه‌های استان در استان متولی برگزاری جشنواره بین‌المللی کتابخوانی رضوی است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری ادامه داد: سال اول برگزاری این جشنواره در استان تنها با محور بررسی شخصیت و سیره امام رضا(ع) برگزار و با استقبال ۵ هزار و ۳۰۰ نفری مواجه شد.

وی افزود: در سال دوم برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی کتابداران در این موضوع آموزش‌هایی دیدند و برخی زیرساخت‌ها تغییر کرد؛ علاوه بر مکتوبات از فضا و پتانسیل اینترنت نیز استفاده  شد که استقبال چند برابر و در حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفردر این جشنواره شرکت کردند، البته در سال دوم شخصیت حضرت معصومه(س) و احمدابن موسی کاظم «شاهچراغ» هم به محورهای جشنواره اضافه شد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در سال سوم این جشنواره پیشرفته‌تر و با استقبال گسترده‌ در حدود ۲۶ هزار نفر مواجه شد.

وی با تأکید بر اینکه از سال اول تا سوم برگزاری رشد معقولی از لحاظ استقبال از جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت، عنوان کرد: امسال علاوه بر سه شخصیت قبلی امام جواد (ع) هم به محورهای جشنواره اضافه شده است.

خلیل‌مقدم اظهار کرد: برای سه حوزه کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برنامه‌هایی متناسب با قابلیت‌های همان رده سنی به طور مجزا برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری در پایان خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه در شرایط جنگ‌نرم قرار داریم و دشمن از تمام امکانات و ظرفیت‌ها علیه ما استفاده می‌کند تلاش می‌کنیم با معرفی سیره رضوی با این تهاجم مقابله کنیم و نگذاریم دشمن اعتقاداتمان را هدف قرار دهند.

انتهای پیام/۳۳۳۹/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *