۲۱ نفر از خیّران و محسنین خراسان شمالی تقدیر شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی عصر امروز در همایش خیران و حامیان کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه یکی از شاخه‌های فعالیت‌های کمیته امداد احسان به ایتام و حمایت از این کودکان است، اظهار کرد: طرح  اکرام از ابتکارات این نهاد انقلابی است که به دلیل حمایت از ایتام شایسته تقدیر است.

وی بابیان اینکه کسی که یتیمی را  اطعام کند خداوند او را در روز قیامت  اکرام می‌کند، اظهار کرد: جایگاه اکرام یتیم بسیار مهم است و روایات فراوانی در حمایت از ایتام بیان‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی بابیان اینکه دو مورد  یتیم در اصطلاح دینی وجود دارد، افزود: برخی از این افراد کسانی هستند که پدرشان را ازدست‌داده است و برخی نیز یتیم فرهنگی هستند که از سرچشمه معارف دین بهره نبرده‌اند.

وی با  تأکید به دستگیری از یتیم  فرهنگی که با دین فاصله‌دارند، خاطرنشان کرد: اجر کسانی که به این افراد کمک کند و آنها را  به راه راست هدایت کند بسیار والا است.

امام جمعه بجنورد با یادآوری اینکه ما فرزندانی در جامعه  داریم که ازلحاظ فکری و فرهنگی یتیم هستند و تهاجم فرهنگی روی آنها تأثیر گذاشته است، ادامه داد: باید به‌طور ویژه دست این یتیم‌های فرهنگی بگیریم.

وی تأکید کرد: کسی که ادب و فرهنگ اجتماعی کم دارد باید توسط افراد آگاه موردتوجه ویژه قرار بگیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در انتها اضافه کرد: محسنین کسانی هستند که صدقه می‌دهند و برای کمک به نیازمندان برخی از دارایی‌های خود را درراه نیازمندان مصرف و خداوند به آنها توجه ویژه دارد.

۳۳۶ کودک یتیم و نیازمند استان چشم‌انتظار حامی

مجید الهی راد در همایش حامیان و خیران کمیته امداد خراسان شمالی تعداد ایتام و کودکان نیازمند تحت حمایت این استان را شش هزار و ۲۰۰  نفر برشمرد و افزود:  خوشبختانه با عنایت حامیان بخش قابل‌توجهی از کودکان یتیم دارای حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در ادامه با  اشاره به اینکه هزار و ۲۰۰ بیمار نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، تصریح کرد: تمامی فرزندان این بیماران در قالب طرح محسنین تحت حمایت حامیان قرار دارند که ۳۱۹ نفر از این کودکان هم‌اکنون از حمایت حامیان بهره‌مند  نیستند.

وی در ادامه به خانوارهای تحت حمایت این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۴۴ هزار و ۵۶۱ خانوار با جمعیتی حدود ۱۳۷ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی هستند و این در حالی است که ۱۲ هزار خانوار نیز به‌صورت موردی از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند.

الهی راد یادآور شد: با توجه به محدودیت اعتبارات رسیدگی به این تعداد  از جمعیت مددجویان، همواره نیازمند همکاری نیکوکاران و خیرین است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به پویش من یک حامی هستم افزود: پیوستن شما عزیزان به این  پویش می‌تواند زمینه توانمندی این کودکان را در آینده تحصیلی  و معیشتی آنها فراهم نماید.

الهی راد در ادامه به نحوه هزینه کرد صدقات اشاره و تأکید کرد: تمامی هزینه‌های پرداختی این حوزه در سرفصل‌های نیازمندی مددجویان  ازجمله اشتغال، احداث مسکن، ازدواج نیازمندان، فرهنگی، درمانی، معیشت و بخشی نیز برای پرداخت وام‌های ضروری نیازمندان هزینه شده است و تمام حق‌الزحمه  کارکنان این حوزه از محل اعتبارت دولتی تأمین می‌شود.

در این مراسم همچنین از ۱۱ خیّر و ۱۰ نفر از محسنین برتر استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *