اساسنامه کمیته ملی المپیک چه روندی را در دولت طی کرده است؟

به گزارش خبرگزاری فارس، اساسنامه کمیته ملی المپیک بعد از تایید از سوی کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای تایید به هیات دولت رفت. برای پیش بردن کار قرار شد کارگروهی تشکیل شده و اساسنامه کمیته را بررسی کند تا روند پیگیری کار در دولت به سرعت پیش برود.

برهمین اساس کمیته ۴ نفره برای بررسی اساسنامه تشکیل شد که سیدعبدی افتخاری به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک معرفی شد. این اساسنامه چند بار در کارگروه پایه مورد بررسی قرار گرفت و به کارگروه اصلی رفت.

عبدی افتخاری عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در این باره به فارس گفت: دولت یکی دو کارگروه دارد که روی اساسنامه کار می‌کنند. من یک جلسه در کارگروه نهایی حضور داشتم که درباره کلیات صحبت شد. قرار شد این اساسنامه مجددا به کارگروه پایه برگردد تا دوباره بررسی‌هایی صورت بگیرد. این طور که به نظر می‌رسد ظرف یکی دو هفته آینده تکلیف تصویب اساسنامه هم مشخص خواهد شد.

یکی از مهمترین نکاتی که در اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک وجود دارد مربوط به انتخاب دبیرکل و خزانه‌دار است. براین اساس این دو پست توسط رئیس کمیته معرفی می‌شوند و هیات اجرایی نیز تصویب خواهد کرد. البته با توجه به اینکه این افراد با پیشنهاد رئیس کمیته معرفی می‌شوند، در تصمیم‌گیری‌ها حق رأی نخواهند داشت.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *