۲ میلیون گردشگر در ۳ ماهه نخست سال‌جاری از کرمانشاه بازدید کردند

 امید قادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درکرمانشاه، با اشاره به میزبانی استان کرمانشاه در اجلاس جهانی گردشگری روستایی در سال ۲۰۲۰،  اظهار داشت: علی‌رغم پیگیری‌های ۱۶ استان برای میزبانی این اجلاس، در نهایت با پیگیرهای مسؤولان ذی‌ربط، کرمانشاه و کردستان میزبان گردشگری روستایی در جهان شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه رویدادسازی در سطح استان را از هدف‌گذاری‌های گردشگری روستایی عنوان کرد و افزود: در صورتی که در ۵۰۵ روستای هدف استان هر فصل یک رویداد برگزار کنیم، تعداد ۲۰۲۰ رویداد گردشگری برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طی بررسی‌ها و برآوردهایی که انجام شده هزینه هر گردشگر در استان را ۹۵۰ تومان در نظر گرفته‌ایم، تصریح کرد: با احتساب حضور ۱۰ میلیون گردشگر در استان که هر کدام ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنند حدود ۲ هزار میلیارد تومان گردش مالی در استان خواهد داشت.

به گفته قادری، این اقدامات در اختیار رسانه‌ها، فعالان و صاحب‌نظران به منظور نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مطالعات و پژوهش‌های ثبت جهانی اورامانات با کمک دستگاه‌های اجرایی رو به اتمام است، اظهار داشت: در راستای تکمیل فرایند ثبت جهانی اورامانات باید یک شورای راهبردی تشکیل شود و برای اتمام مطالعات و آنچه که مورد نیاز یک پرونده جهانی است تا پایان شهریورماه سال جاری مهلت داریم که به جمع‌بندی نهایی برسیم.

این مسؤول تصریح کرد: پس از ارسال پرونده به یونسکو کارشناسان برای بررسی و ارزیابی موارد مطروحه و ضوابط یک اثر جهانی، به منطقه سفر می‌کنند که باید حفظ هویت تاریخی و معماری منطقه و برای تائید کارشناسان در اولویت برنامه‌های میراث فرهنگی قرار گیرد.

وی در ادامه از آغاز فعالیت ستاد خدمات سفرهای تابستانی استان کرمانشاه و برنامه‌ریزی برای تشکیل ستادهای شهرستانی خبر داد.

قادری تصریح کرد: کارگروه ستاد خدمات سفر تابستانی فعالیت خود را در استان آغاز کرده و امیدواریم با آغاز به کار ستاد خدمات سفر شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران نیز، رضایت حداکثری مسافران را جلب کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون ۲ میلیون نفر از آثار تاریخی و جاذبه‌ها و مواهب طبیعی استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند، یادآور شد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

انتهای پیام/پ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *