بشار اسد: پیام مسیحیان سوریه به دشمنان، شکست پروژه‌های استعماری و تجزیه‌طلبانه آنان است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که مسیحیان حاضر در سوریه هیچ گاه در این کشور غریبه نبود‌اند، بلکه سازندگان تمدن سوریه محسوب می‌شوند.

طی دو روز گذشته در کلیسای «توما» واقع در منطقه «صیدنایا» (استان ریف دمشق) جلسات گفت‌وگوی آزادی تحت عنوان «امیدم به توست» برگزار می‌شود که رئیس جمهور سوریه روز گذشته در آن حضور پیدا کرد.

وی تصریح کرد که ثبات مسیحیت در سوریه برای تقویت میانه‌روی و تنوع ضروری است و «مسیحیان در طول تاریخ با مواضع و ملی‌گرایی خود در شکست طرحهای تجزیه‌طلبانه منطقه سهیم بوده‌اند».

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از اسد گزارش داد که مسیحیان سوریه همچنان به دشمنان سوریه و حامیان تروریسم پیام می‌فرستند که همه پروژه‌های استعماری و تجزیه‌طلبانه آنان، شکست خورده است.

وی با تأکید بر اینکه منطق ملی، با اقلیت و اکثریت ناآشناست، اظهار داشت که غرب در تلاش است که این مفاهیم را در سوریه تثبیت کند، ولی منطق ملی شامل تنوع زیبا و همگرایی مردمی است که در خاک سوریه به صورت یکپارچه باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به لزوم حفظ این تنوع و مدیریت آن، خاطر نشان کرد که مدیریت این مسئله راه را به روی همه دشمنان سوریه می‌بندد و این مهم، مسئولیتی بر دوش ملت سوریه است که باید با گفت‌وگوی همیشگی آن را انجام دهند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *