وجود ۶۲۳ پرونده ضایعه نخاعی در کرمانشاه/ جشن پایان بازسازی ۲۰۰۰ مسکن مددجویان بهزیستی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فاطمه رضوان‌مدنی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بهزیستی در سالن جلسات مجتمع خدماتی رفاهی بهزیستی برگزار شد، اظهار داشت: سال ۱۳۵۹ شهید دکتر فیاض‌بخش با به هم پیوستن چند نهاد و با هدف به کمک افراد نیازمند، بیمار و مددجو این سازمان را تشکیل داد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به ۲۲ تا ۲۹ تیرماه به نام هفته بهزیستی، افزود: امسال سی‌ و نهمین سالگرد بهزیستی را با خدمات به جامعه هدف جشن می‌گیریم.

وی با ارائه آماری از اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه تا پایان خرداد‌ماه امسال، گفت: این نهاد حمایتی ۱۴۹ هزار و ۴۴۴ نفر را زیر پوشش دارد که معادل ۶۳ هزار و ۳۶ خانواده هستند.

رضوان‌مدنی در خصوص معاونت توانبخشی، گفت: در این معاونت ۳۹ هزار و ۸۹۸ مورد پرونده در خصوص مشکلات بینایی، جسمی حرکتی، روانی و صوت و گفتار تشکیل شده است.

این مسؤول در ادامه با اشاره به ۶۲۳ پرونده ضایعه نخاعی در استان، افزود: ۹۰ هزار و ۶۰۵ مورد پرونده آسیب اجتماعی زنان و خانواده در استان تشکیل شده که بیشترین آمار آن مربوط به زنان و خانواده و کمترین آمار از آن مربوط به شبه‌خانواده است.

مدیرکل بهزیستی استان از دفتر خدمات مشاوره‌ای در استان خبر داد و افزود: دفتر اعتیاد کمپ‌های ماده ۱۵ و ۱۶، معتادان خود معرف و معتادان معرفی شده قوه قضائیه را نگهداری و مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

رضوان مدنی تمامی خدمات ارائه شده از سوی این نهاد حمایتی را در هفته بهزیستی رایگان اعلام کرد و افزود: با افتتاح چندین مسکن زلزله‌زده، جشن پایانی ۲ هزار مسکن زلزله‌زده را در این هفته برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان با اعلام شماره حساب اداره کل بهزیستی استان نزد بانک مرکزی ۴۱۵۶۰۳۴۵۴۱۵۸۵۳۴۸ و #۱۲۰*۶۶۵۵* از هم استانی‌ها و خیران خواست، به این نهاد حمایتی در راستای خدمات‌رسانی بهتر به جامعه زیرپوشش کمک کنند.

فرحناز محمدی، معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه در پاسخ سئوال خبرنگار فارس در خصوص فعالیت مرکز خدمات مشاوره، گفت: در استان ۶۰ مرکز خدمات مشاوره داریم که ۴۰ مرکز در شهرستان کرمانشاه است و به‌جزو سرپل‌ذهاب تمامی شهرستان‌ها از این دفاتر بهره‌مند هستند.

محمدی شماره تماس ۱۴۸۰ را برای ارتباط مشاوره عموم مردم اعلام کرد.

انتهای پیام/پ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *