«محمدصابر صابر» هنرمند خوشنویس کردستانی درگذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، صبح امروز محمدصابر صابر از خوشنویسان برجسته کشور به دلیل بیماری در بیمارستان کوثر سنندج به دیار حق شتافت.

استاد صابر متولد سال ۱۳۲۴ سقز است که در سال ۱۳۵۱ در انستیتو هنر تهران فارغ‌التحصیل شد. از دوران کودکی زیر نظر استاد مهدی کمالی کردستانی مقدمات خوشنویسی را فراگرفته و سپس با ورود به مقطع دبیرستان با توجه به خط زیبایی که داشتند به تشویق استاد احمد حواری‌نسب مشهور به ابوسعید خوشنویسی را به صورت جدی دنبال می‌نمایند.

در سال ۱۳۶۱ با همراهی استاد کمالی کردستانی، استاد شیخ الاسلامی و استاد معروفی دفتر انجمن خوشنویسان را در سنندج دایر نموده و از سال ۶۴ تا ۷۵ به مدت ۱۱ سال مسئولیت انجمن خوشنویسان کردستان را بر عهده می‌گیرند. 

در سال ۱۳۶۸ موفق به اخذ مدرک فوق ممتاز خوشنویسی شد و در سال ۱۳۷۴ مدرک درجه ۲ هنری به وی اعطاء شد. 

تدریس در رشته هنر در مقاطع مختلف آموزش و پرورش در استان کردستان و آذربایجان غربی و سالیان متمادی سرگروه هنر آموزش و پرورش استان کردستان و تربیت و فراهم سازی زمینه معرفی هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری حاصل سال‌ها تلاش این استاد می‌باشد.
استاد صابر صابر بیش از ۵۰ سال در زمینه آموزش خوشنویسی فعال بوده‌اند و به عنوان نماینده انجمن خوشنویسان ایران در استان تا کنون ده‌ها هنرمند خوشنویس در سطوح ممتاز و فوق ممتاز را آموزش داده‌اند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *