مهم ترین راهبردفرهنگی ما نهادینه شدن فرهنگ عاشورایی است

به گزارش روابط خبرگزاری فارس از کرج، نشست فصلی روحانیون مستقر استان البرز با حضور حجت‌الاسلام مهدی ولایی برحق، مدیر کل جدید تبلیغات اسلامی البرز برگزار شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز در این نشست ضمن اشاره به نزدیک شدن ماه محرم و ایام عزاداری شهادت امام حسین (ع) گفت: عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از چنان منزلت و جایگاهی برخوردار می باشند که توفیق خدمت به این بزرگواران نصیب هر کسی نمی شود.

ولایی برحق، گفت: شناخت جایگاه نوکران حضرت اباعبد الله الحسین (ع) در معادلات و محاسبات هیچ کس قابل قیاس و سنجش نیست تنها ملائکه خداوند متعال جایگاه و منزلت این عزیزان را می دانند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، حضور در مجالس حضرت سید الشهداء (ع)  را از توفیقات الهی برشمرد و گفت: خداوند متعال انسان را خلق کرد تا عبادت کند لکن بهترین عبادتهای خداوند متعال عبادتی است که همراه با امتحان الهی باشد.همچنانکه خداوند متعال پیامبران الهیش چون نوح،ابراهیم و موسی (ع) را آزمود.

وی ادامه داد: حضور سید الشهدا (ع) و یاران با وفای ایشان در کربلا نیز یکی از امتحان های بزرگ الهی بود که این امتحان الهی نه تنها منجر به رو سفیدی امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در مابل خداوند متعال شد بلکه باعث استحکام و ابقای دین اسلام در عالم هستی شد.

این مسؤول فرهنگی گفت:بهترین عبادت ها را انبیاء الهی و ائمه اطهار (ع) با بزرگترین آزمایش ها وامتحان های الهی انجام دادند.

ولایی برحق، گریه کردن در دستگاه حضرت سید الشهدا (ع) را از بهترین عبادات دانست و گفت:دستگاه حضرت سید الشهدا (ع) بهترین اسوه و مکتب تبریت انسانی در عالم بشیرت است مکتی که ایثار،از خود گذشتگی،جانفشانی در راه اسلام را به بشریت می آموزد.

وی تلاش در راه نهادین کردن فرهنگ عاشورایی و کربلایی را راهبردی مهم در راستای تحول فرهنگی استان البرز برشمرد و گفت:رونق مجالس امام حسین (ع) صبغه خدایی به جامعه اسلامی ما می بخشد و ما به فضل الهی خادمین دستگاه امام حسین (ع) در رونق بخشی به این مجالس ارزشمند خواهیم بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز، این استان را با وجود قومیت های مختلف، ظرفیتی عظیم برای توسعه هیئت های مذهبی و کیفیت بخشی به فعالیت ها و برنامه های این هیئت ها برشمرد.

ولایی برحق، در ادامه مسجد و هیئت را دو کانون مهم پرورش روحی و فکری در جامعه اسلامی برشمرد و گفت: برنامه های فرهنگی دینی مساجد و هیئت ها می تواند در روند کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی در جامعه اثرگذار باشد.

این مقام مسؤول، در پایان ضمن تأکید بر عظمت واقعه غدیر خم بزرگترین رخداد تاریخی اسلام، بر دقت نظر مسؤولین هیئت های مذهبی در برگزاری هرچه بهترین این عید بزرگ در استان تأکید کرد.

انتهای پیام/ب/۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *