جبران کسری بودجه با فروش نفت با تخفیف موقت در بورس

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ دولت مکلف است ماهانه حداقل ۶ میلیون بشکه نفت در بورس عرضه کند. بورس نفت فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خریداران داخلی و خارجی نفت ایران است.

وی افزود: همچنین به شرکت ملی نفت این اجازه داده شده است که به جای مطالبات پیمانکاران از دولت بتواند به آنها نفت خام تحویل دهد.

حسینی با تاکید بر اینکه درآمدهای پیش بینی شده در بودجه هیچ زمان به طور ۱۰۰ درصد محقق نمی شود، اظهار داشت: امسال هم از طرق مختلف دولت تصمیم دارد کسری بودجه را تامین کند و یکی از راه های دولت، برداشت از صندوق توسعه ملی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه در تجارت نفت توافق بین خریدار و فروشنده قیمت نفت را تعیین میکند، افزود: در حال حاضر و در شرایط تحریم وقتی کشور با مشکل فروش نفت مواجه است باید در قیمت گذاری نفت مقداری هزینه های تحریم را در نظر گرفت. برای مثال وقتی برای نفت ایران در بورس مشتری وجود ندارد، می‌توان با تخفیف‌های موقت و منطقی برای نفت عرضه شده در بورس، کسری بودجه را جبران کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *