الحاق امامزاده یحیی بن زید (ع) به حریم شهر مشکلات را مرتفع می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان  گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات امامزاده یحیی بن زید (ع) اظهار کرد: در ایام محرم و صفر تردد مردم و هیأت‌های مذهبی در مسیر امامزاده یحیی بن زید (ع) افزایش یافته و شاهد ترافیک سنگین در این مسیر هستیم.
وی با اشاره به شهر تاریخی شهر جرجان در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) افزود:  مسیر جدیدی از طرف روستای «قلندر آباد» تا میدان ورودی شهر از سمت آزادشهر پیش‌بینی شده که در صورت عدم حریم شهر تاریخی جرجان بازگشایی شود تا در ایام عزاداری ترافیک این مسیر بسیار کاهش یابد.
فرماندار گنبدکاووس تصریح کرد: حفظ، نگهداری و تقویت شهر تاریخی جرجان از الزامات است و در این حوزه بازید بین اداره میراث فرهنگی و آستان یحیی بن زید (ع) تعامل و همکاری خوبی برقرار شود.
وی ادامه داد: هیئت امنا امامزاده یحیی بن زید (ع) حلقه اتصال مردم و مسؤولان هستند و با توجه به اینکه در جوار حضرت یحیی بن زید (ع) شهر تاریخی جرجان وجود دارد باید بین این دو حلقه اتصال ایجاد شود.

*قرار است به زودی درمانگاه حضرت یحیی بن زید (ع) راه‌اندازی شود
کریمی گفت: شهر تاریخی جرجان ظرفیت خوبی برای جذب مسافران و زائران برای این امامزاده مقدس است و باید از این ظرفیت برای جذب گردشگر و ماندگاری آنها در آستان مقدس و شهرستان گنبدکاووس استفاده کرد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال زائران از این امامزاده و با رایزنی‌های صورت گرفته با وزیر بهداشت و درمان قرار است به زودی درمانگاه حضرت یحیی بن زید (ع) راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/۲۳۰۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *