گازرسانی به ۸۰ واحد صنعتی در کردستان تا پایان هفته دولت

برهان فهری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: در سال ۹۵ طبق مصوبه‌ای که شورای اقتصاد ابلاغ کرد ظرفیتی ایجاد شد که شرکت گاز با هزینه خود تا درب واحدهای تولیدی و صنعتی خط اختصاصی گاز ایجاد کند البته این قانون یکسری شرط و شروط دارد از جمله اینکه آن واحدها باید براساس لیستی که شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ارائه می‌دهد در سه سال گذشته از سوخت مایع استفاده کرده باشد.

سرپرست گازرسانی به صنایع و مجتمع‌های مسکونی شرکت گاز استان کردستان افزود: براساس این مصوبه شورای اقتصاد، ۱۰۳۴ واحد صنعتی در استان کردستان شناسایی شده است که از این تعداد تا امروز به ۳۴۰ واحد گاز رسانی انجام شده است و علمک گاز را جلوی درب واحدهای تولیدی بردیم.

وی ادامه داد: از یک هزار و ۳۴ واحد صنعتی در استان کردستان به ۶۹۴ واحد صنعتی گازرسانی انجام نشده است البته از این تعداد ۳۵۰ واحد آن واحدهای کوچک که بیشتر دامداری هستند را تشکیل می‌دهند و برای بقیه واحدها هم که ۳۴۴ واحد است برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و در آینده براساس اولویت گازرسانی به این تعداد هم انجام می‌شود.

فهری تصریح کرد: تا قبل از سال ۹۵ تعداد ۹۹ واحد صنعتی، در سال ۹۵ تعداد ۳۰ واحد، در سال ۹۶ تعداد ۸۳ واحد و در سال ۹۷ تعداد ۹۴ واحد صنعتی را در استان کردستان گازرسانی کرده‌ایم.

وی یادآور شد: البته در سال ۹۸ تا امروز به ۳۴ واحد صنعتی گازرسانی انجام داده‌ایم اما طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این رقم تا پایان هفته دولت به ۸۰ واحد صنعتی می‌رسد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۸۳

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *