بازار اجاره‌بها در همدان کاهش قیمت ندارد

شهرام رحیم‌بخش امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سالیان گذشته بیشترین آمار نقل و انتقالات مسکن در فصل تابستان به ویژه شهریورماه رخ می‌داد اظهار کرد: البته امسال تابستان آمار جابه‌جایی مستأجران نسبت به سالیان قبل کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه در شهریورماه نیز افزایش نقل و انتقالات محسوسی نسبت به مردادماه احساس نمی‌شود افزود: موج گرانی بازار مسکن در ابتدای امسال و سال گذشته منجر به پایداری گرانی در بازار اجاره‌بها شده است.

عضو هیأت مدیره اتحادیه مشاوران املاک شهرستان همدان با بیان اینکه خوشبختانه در بازار خرید و فروش شیب ملایم کاهش قیمت‌ها را در پیش داریم تصریح کرد: این در حالی است که متاسفانه در حوزه اجاره‌بها کاهش قیمتی ایجاد نشده است.  

وی با اشاره به اینکه مستاجران سعی می‌کنند تا حد امکان اقدام به جابه‌جایی نکنند، چراکه پیدا کردن مسکن با قیمت معقول بسیار سخت است تأکید کرد: از طرفی موج گرانی باعث افزایش چشمگیر قیمت اجاره‌بها شد و از طرف دیگر کاهش نقل و انتقالات و کمبود مسکن در بازار اجاره نیز از دلایل مهم گرانی اجاره‌بها محسوب می‌شود.

رحیم‌بخش با بیان اینکه در حال حاضر راهکار خاصی برای حل معضلات بازار اجاره‌بها تجویز نشده است ادامه داد: تا زمانی که شاهد کاهش محسوس قیمت مسکن در بازار نباشیم رونق در نقل و انتقلات اجاره ایجاد نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سراسر کشور وضعیت مسکن به همین منوال است گفت: تعداد معاملات ثبت شده امسال در سامانه معاملاتی کشور نشان از کاهش شدید قراردادهای اجاره دارد.

انتهای پیام/۸۹۰۳۳/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *