کشتی فرنگی اردبیل رکورد زد/چه کسی مقصر است؟!

خبرگزاری فارس – اردبیل؛ گروه دیگر رسانه‌ها: نادر پرستار یکی از کارشناسان و ورزشی‌نویسان باسابقه اردبیلی و مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ناظر ورزش اردبیل در یادداشتی عدم نتیجه‌گیری تیم کشتی اردبیل در المپیاد استعدادهای برتر کشور را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

اردبیل میزبان رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر کشور در کشتی فرنگی بود؛ بیش از ۳۵۰ نفر از آینده‌سازان کشتی کشور به مدت دو روز در اردبیل گردهم آمدند و در ورزشگاه شهید آسمانی به رقابت پرداختند؛ این مسابقات و نتایجی که از آن به دست آمد چیزی جز تحقیر کشتی فرنگی استان نبود.

در پایان رقابت‌ها حتی یک کشتی‌گیر اردبیلی موفق به قرار گرفتن در بین شش نفر برتر هر یک از اوزان نشد و به نظر می‌رسد این خود رکوردی در تاریخ کشتی فرنگی اردبیل به حساب آید.

مشکل از کجاست؟ آیا نوجوانان و جوانان ما دیگر به کشتی دل نمی‌بندند و یا به عبارتی دیگر استعداد آن‌ها رسوب کرده است؟ آیا مربیان ما نمی‌توانند نقش حیاتی در تربیت نوجوانان و جوانان را به خوبی ایفا نمایند؟ وقتی عرصه‌ای برای حرف‌زدن فراهم شود همه خود را از سازندگان و تأثیرگذاران کشتی قلمداد می‌کنند ولی وقتی پای نتیجه و یا درو کردن محصول به میان آید کفگیر همه عزیزان به ته دیگ می‌خورد.

آیا هیأت کشتی استان توان و قدرت برنامه‌ریزی و کار کشیدن از عوامل و زیرمجموعه‌های خود را ندارد؟ آیا توجه به تیم‌های پایه در اولویت برنامه‌های هیأت قرار داشته و به طور مرتب نسبت به عملکرد مربیان نظارت کافی به عمل می‌آید؟ آیا هیأت کشتی برای تبلیغات و عقب نماندن از قافله خودنمایی‌ها، حاشیه‌ها را بر اصل ترجیح می دهد؟

آیا اداره کل ورزش و جوانان به فکر ورزش و اعتلای آن است و یا بساط دیگری چون راضی نگاه داشتن سیاسیون و یا سپردن امور هیأت‌ها به دست خودی‌های غیر ورزشی را پهن کرده است؟ آیا اداره کل توان، اراده و قدرت برخورد با واقعیت‌ها و عوامل ناکامی و آبروریزی ورزش اردبیل را دارد؟ و ده‌ها و ده‌ها آیای دیگر که امیدواریم حداقل جواب آن‌ها در ارتباط با کشتی و نتایج تأسف‌آور آن در المپیاد استعدادهای برتر در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد.

المپیاد استعدادهای برتر ورزشی، میدانی برای ارزیابی داشته‌ها و محکی مناسب و قابل اعتماد برای سنجش میزان کارآیی و چگونگی عملکردهای ورزشی است؛ متأسفانه تا صبح امروز از ۴۶۹ مدالی که در دومین دوره این رقابت‌ها توزیع شده سهم اردبیل از این همه مدال فقط یک نقره و یک برنز در بخش آقایان بوده و تاکنون بانوان ورزشکار اردبیل موفق به صعود از سکوی قهرمانی نشده‌اند؛ با این دو مدال اردبیل در بین ۳۴ تیم شرکت کننده در رتبه ۲۸ قرار دارد!!!

امیدواریم که تا پایان مسابقات درخشش ورزشکاران اردبیل و صعود ورزش استان در رده بندی نهایی را شاهد باشیم، امیدواریم که ضرب المثل سالی که نکوست از بهارش پیدا است در مورد نتایج ورزشکاران اردبیل در المپیاد صدق نکند و امیدواریم که مدیرکل ورزش و جوانان به وعده خود مبنی بر برخورد با هیأت‌های ورزشی با عملکرد ضعیف عمل نماید و در کمترین زمان ممکن تکلیف هیأت‌های ناموفق در رقابت‌های المپیاد را روشن و مشخص نماید؛ انشاالله

منبع: پایگاه خبری ناظر ورزش

انتهای پیام/۳۴۶۳/۴۲۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *