هدف گذاری برای افزایش ۲ برابری صندلی‌های سینماهای استان قم

سید موسی حسینی کاشانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وضعیت سینماهای استان قم اظهار کرد: دو هزار و ۵۵۰ صندلی سینما در استان داریم و سینماهای استان قم در سال ۹۶ حدود ۴۰۰ هزار بلیط فروختند که این رقم در سال گذشته به ۵۵۷ هزار بلیط رسید.

وی ادامه داد: تعداد صندلی‌های سینماهای استان قم نسبت به گذشته دو برابر شده است و با همکاری بخش خصوصی به دنبال افزایش دو برابری تعداد صندلی‌های سینماهای استان نسبت به ظرفیت کنونی تا سال ۹۹ هستیم تا تعداد صندلی‌های سینماهای قم به میزان استاندارد برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: تولید نمایش در استان کاهش پیدا کرده است و به دنبال حمایت از نمایش‌های با کیفیت در قم هستیم، البته تعداد تماشاچیان تئاترهای استان افزایش یافته است، در سال گذشته ۴۷ هزار بلیط تئاتر در استان قم به فروش رسید که نیمی از آن مربوط به تئاترهای کودکان و نوجوانان بود.

حسینی کاشانی با اشاره به وضعیت ناشران استان قم اظهار کرد: هزار و ۳۰۰ ناشر در استان داریم، اما تنها ۷۰۸ ناشر در قم فعال هستند، در سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی تعداد ناشران استان کاهش یافت، اما امسال تعداد ناشران قمی رو به افزایش است.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۰ چاپخانه استان قم در شهرک چاپ و نشر زمین خریدند و از ۲۰۰ هکتار مساحت این شهرک، نیمی از آن برای صنعت چاپ است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: نظارت لازم را بر مراکز بازی و گیم نت‌ها در استان داریم و تعدادی از گیم نت‌های متخلف با همکاری دادستانی پلمب شدند.

انتهای پیام/۷۸۰۰۴*۴۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *