اجازه ورود کالای بی‌کیفیت به بازارها را نداده‌ایم

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مسلم بیات امروز در آیین تقدیر از واحدهای نمونه تولیدی استان با بیان اینکه استانداردها زمانی برای ما مفید هستند که آنها را به‌کار بگریم، اظهار داشت: عدم رعایت استانداردها در جامعه به ما آسیب‌هایی وارد می‌کند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد با تأکید بر رعایت استاندارد در خدمات جامعه و تأثیر آن بر کیفیت زندگی ما انسان‌ها عنوان کرد: خیلی از مشکلات و گرفتاری‌های امروز جامعه به دلیل عدم به‌کارگیری استانداردها است.

وی با اشاره به اینکه استاندارد‌ها چه از نظر اخلاقی و چه در کالاها و خدمات مهم است، افزود: ایران رتبه ۲۱ جهان در تدوین استانداردها را دارد.

بیات با اشاره به سوء استفاده برخی‌ها از تحریم‌ها و تولید کالاهای بی‌کیفیت خاطرنشان کرد: کالای بی‌کیفیت سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد بنابراین کنترل‌ها را افزایش می‌دهیم و اجازه ورود کالای بی‌کیفیت به بازارها را نداده‌ایم.

اسماعیل عاقلی مدیرکل استاندارد استان کرمان بیان کرد: موافقت اولیه برای راه‌اندازی پژوهشکده منطقه جنوب‌شرق کشور اخذ شده و امیدواریم به‌زودی تصویب شود.

وی اظهار کرد: یکی از صنایع استان کرمان به عنوان واحد نمونه کشوری در استاندارد و دو مدیر واحد کیفیت از استان کرمان نیز به‌عنوان برتر کشوری معرفی شدند.

محمدجواد فدائی استاندار کرمان نیز استاندارد و سلامت را از شروط موفقیت در اقتصاد دانست و اظهار کرد: باید کالای تولید شده از کیفیت لازم برخوردار باشد و با استانداردهای جهانی مطابقت داشته باشد.

مهدی طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به آسیب‌های وارد شده به بازار جهانی توسط کالاهای بی‌کیفیت بیان کرد: برخی از بازارها را به همین دلیل از دست داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه ارزیابی استاندارد کالاها نباید سلیقه‌ای و منطقه‌ای باشد، خاطرنشان کرد: استاندارد باید موجب افزایش قدرت رقابت بین تولیدکنندگان شود.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *