چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393 | Wednesday, 23 April, 2014
13092
تاریخ : 1393/02/03 - ۱۷:۵۰ چاپ این مطلب
لحظاتی پیش:

پایگاه خبری تحلیلی خوزستانی ها: با وجود قطعی شدن سفر روز پنج شنبه وزیر نفت به اهواز، لحظاتی پیش اعلام شد این سفر لغو و انجام آن به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش خوزستانی ها،  با وجود اینکه قرار بود وزير نفت فردا در راس هيئتي به اهواز، پايتخت نفت ايران سفر کرده و ضمن بازديد از تاسيسات و پروژه هاي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب، براي شتاب دادن به برنامه افزايش ظرفيت توليد نفت جلسات ويژه برگزار کند ولی لحظاتی پیش اعلام شد این سفر لغو شد.

وزير نفت قرار بود در نشستي با حضور مديرعامل و مديران عملياتي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب به بررسي طرح ها و پروژه ها و مباحث مرتبط با توليد بپردازد.

استان خوزستان بزرگترين قطب توليد نفت و انرژي کشور است و بزرگترين مخازن هيدروکربوري ايران در اين استان وجود دارد.

شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با زير مجموعه 9 شرکت شامل 5 شرکت بهره برداري و 4 شرکت خدمات فني و تخصصي توليد نفت، گاز و مايعات گازي از اين ميدان ها و مخازن واقع در بخش هايي از استان هاي کهگيلويه و بوير احمد، فارس و بوشهر در گستره اي به مساحت افزون بر 400 هزار کيلومتر مربع را برعهده دارد.

در استان خوزستان علاوه بر استقرار شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان، شرکت ملي حفاري ايران، شرکت پالايش نفت آبادان، شرکت پالايش گاز بيد بلند و مسجدسليمان، منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي ماهشهر نيز در زمينه بالادستي و پايين دستي صنعت نفت فعاليت دارند.

همچنين توسعه ميدان هاي نفتي مشترک از جمله آزادگان، يادآوران و ياران در زمره  پروژه هاي بزرگي است که در اين استان از سوي شرکت مهندسي و توسعه نفت در حال اجراست.

درحوزه عملياتي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب حدود 80 درصد نفت خام و 16 درصد گاز کشور با رعايت معيارهاي توليد صيانتي از مخازن استحصال و به مبادي مصرف ارسال مي شود.

توسعه و راه اندازی : ماهدیس وب ایـــده گــــراف
© 2013 کلیه حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی خوزستانی ها محفوظ میباشد.